Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Vlastimil Harapes po sobě zanechal obrovský majetek: Dům na Malé Straně i sbírka žehliček

Vlastimil Harapes zemřel.
Zdroj: Herminapress
Předchozí Další
+ Dalších 10 fotografií
Majetek

Ve středu 15. května celé Česko oblétla smutná zpráva o úmrtí Vlastimila Harapese. Známý baletní mistr a herec podlehl v jedné z pražských nemocnic rakovině plic. Jak informoval deník Blesk, zesnulý umělec po sobě zanechal majetek za miliony včetně unikátní sbírky.

Ve věku 77 let zemřel tanečník, herec a pedagog Vlastimil Harapes. Osudným se mu stal nádor na plicích, o němž dlouho nevěděl. O jeho skonu informoval deník Blesk i tiskový mluvčí Národního divadla Tomáš Staněk. „Dnes v poledne nás opustil po kruté a intenzivní nemoci v jedné z pražských nemocnic emeritní sólista baletu Národního divadla Vlastimil Harapes,“ uvedl Staněk na Facebooku.

Mistr Harapes, kterému jeho exmanželka Hana Zagorová (75†) i po rozvodu říkala Vlastík, zemřel ve středu 15. května v pravé poledne. Zesnulý umělec po sobě zanechal nejen nesmazatelnou stopu, ale také bohaté dědictví. Kromě poloviny domu na Malé Straně a krásné chalupy na Rakovnicku si pozůstalí přijdou také i na jednu z největších sbírek starožitných žehliček v republice.

Sbírka starožitných žehliček

Harapesova netradiční sbírka je natolik rozsáhlá, že na ni podle informací deníku Blesk nestačil ani jeho pražský byt. Některé kusy si tak baletní mistr musel převézt i na chalupu, kterou postupně opravil spolu se svým blízkým kamarádem, dramatikem Josefem Topolem. Nadaný umělec po sobě zanechal také dědictví v podobě krásných filmů a záznamů svých baletních vystoupení. Přestože ho veřejnost vnímala zejména jako baletního mistra, ve své kariéře natočil i přibližně třicet filmů.

Štefan Margita vzpomíná na Hanu Zagorovou:Harapes neměl žádné děti. V rozhovoru pro slovenský web Plus JEDEN DEŇ ale uvedl, že polovinu svého domu by chtěl po smrti darovat synovi Josefa Topola, Jáchymovi. "Už je to zařízené," uvedl umělec před rokem.

Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem proběhne v Národním divadle v pondělí 27. května.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy