Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Vlasta Chramostová pro mě znamenala připomínku mládí, řekl Jiří Drahoš

+ Dalších 7 fotografií
Česká republika se v pondělí rozloučila se slavnou herečkou Vlastou Chramostovou. Signatářka Charty 77 zemřela ve věku 92 let. Na poslední rozloučení do Národního divadla přišli Karel Schwarzenberg, Jan Hamáček, Linda Rybová, David Prachař či Simona Stašová. Redakci eXtra.cz poskytl bývalý kandidát na prezidenta Jiří Drahoš exkluzivní rozhovor, ve kterém prozradil třeba to, jak na ni bude vzpomínat a co pro něho znamenala.

„Budu na ni vzpomínat jako na skvělou herečku. Mimořádná škála repertoáru od Plaznerky až po Anežku… Na druhé straně pro mě ještě znamená připomínku mého studentského mládí, šedesátá léta, ale i třeba filmy,“ řekl eXtra.cz Jiří Drahoš, který se zúčastnil posledního rozloučení s českou herečkou v Národním divadle.

Vlastou Chramostovou se přišlo rozloučit mnoho známých osobností nejen z uměleckého světa, ale i politického života. Politiky reprezentovali šéf ČSSD Jan Hamáček, primátor Zdeněk Hřib, ministr kultury Lubomír Zaorálek či Karel Schwarzenberg (81). Po oznámení úmrtí se strhla veřejná diskuze, zda by měla mít Chramostová podobný pohřeb jako Karel Gott. Podle představitelů vlády jsou oba pohřby srovnatelné.

Související články

Další články