Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Vlaky stále nejezdí a bez elektřiny jsou tisíce lidí. Silná vichřice má fatální následky

Zdroj: HZS
Vichřice
Neskutečně silný vítr dorazil do České republiky a následky vidíme ještě dnes. Po noční kalamitě nejezdí několik vlaků a lidé, co jsou bez proudu, se dají počítat na tisíce. Největší újmu pociťují hlavně lidé v Moravskoslezském kraji a na severu Čech.

Vítr během včerejšího dne neskutečně zesiloval. V Moravskoslezském kraji a na severu Čech pociťují fatální následky. „Bez elektřiny je necelých 7 tisíc odběrných míst. Jedná se především o oblast severovýchodních Čech. Nejčastější příčinou poruch je pád stromů a větví do vedení následkem silného větru,“ řekla iDnes.cz mluvčí společnosti Soňa Holingerová.

V terénu jsou dle ní pracovníci, kteří se dodávku elektrické energie snaží obnovit. Elektřina zatím nejde na Jablonecku, Semilsku, Trutnovsku, Jičínsku, Děčínsku a Ústecku. Na Moravě na Šumpersku a ve středních Čechách má problém Benešovsko a Praha-východ.

"Co se týká vlakové dopravy, nijak strašlivou kalamitu vítr nezpůsobil a vždy byla zajištěna náhradní doprava," řekl pro eXtra.cz Mluvčí Českých drah Radek Joklík. "Provoz hlavních koridorů to nepoznamenalo," dodává.

Výluky vlaků najdete na ZDE na stránkách Českých drah.

Související články

Další články