Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023

Vlaková tragédie obrazem: Slisované lokomotivy, tři mrtví a desítky zraněných

Vlakové neštěstí si vyžádalo několik mrtvých a desítky zraněných.
Zdroj: Martin Procházka, eXtra.cz
+ Dalších 14 fotografií
Železniční nehoda

Tragická vlaková nehoda na Domažlicku si vyžádala tři mrtvé a desítky zraněných. U obce Milavče mezi stanicemi Domažlice a Blížejov se srazily dva vlaky, přičemž jeden ze strojvedoucích jel na červenou. 

Ve středu 4. srpna se stala na Domažlicku největší železniční nehoda od minulého léta, kdy se u obce Pernink srazily dva osobní vlaky.

Expres jedoucí z Mnichova do Prahy se srazil s vlakem, který jel z Plzně do Domažlic. Jeden ze strojvedoucích přitom projel na červenou. Nehoda si vyžádala tři mrtvé, přičemž dva z nich byli právě čeští strojvůdci vlaků, třetí mrtvou je cestující žena. Desítky lidí utrpěli zranění.

Trať bude uzavřená do pátku

České dráhy uvedly, že železniční trať na Domažlicku zůstane po ranní srážce vlaků uzavřená zřejmě až do pátku 18:00. Nejvážněji zranění byli přepraveni do pražských nemocnic v Motole a Střešovicích a do plzeňské fakultní nemocnice. Domažlická nemocnice, která také přijímá zraněné, zrušila všechny na dnešek plánované operace a uvolnila několik lůžek, pokud by byla potřeba hospitalizovat větší počet raněných.

Jedenáct hasičských jednotek mělo poplach a pomáhali vyprostit zraněné cestující ze souprav. Na místo dorazily také sanitky z Německa.

Další články

Nejnovější kauzy