Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Vlak do Prahy zastavil kvůli koronaviru v Pardubicích: Tři cestující hlasitě kašlali

Zdroj: Facebook Pardubice - Město perníku
+ Další fotografie
Covid-19
Na hlavním nádraží v Pardubicích stál v pátek ráno vlak, ke kterému se sjeli hasiči a policisté. Z Ostravy cestovali tři lidé, pravděpodobně italské národnosti,u nichž bylo podezření na nákazu koronavirem. Vlak společnosti RegioJet byl zastaven z důvodu jejich velmi hlasitého a těžkého kašle. Upozornil na to hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Koronavirem se v Česku nakazilo už přes sto lidí a počet infikovaných stále stoupá. Mnoho z nich se nakazilo na lyžařských zájezdech v Itálii, kde je v tuto chvíli už přes 15 000 nakažených a COVID-19 si vyžádal už víc než 1000 obětí.

Koronavirus: Důležité kontakty

Infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, je k dispozici nonstop, 24 hodin denně a 7 dní v týdnu na číslech 724 810 106 a 725 191 367.

https://www.mzcr.cz/

Více o tématu

Zastavený vlak

Tři cestující, pravděpodobně italského původu, vyjeli z Ostravy do Prahy vlakem společnosti RegioJet a po cestě velmi nahlas kašlali. Vlak byl zastaven v Pardubicích na hlavním nádraží, kam se sjeli i hasiči a policisté. Na celou situaci upozornil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický na svém Facebooku a rozhodně nadšený nebyl.

"Pravděpodobně další nezodpovědné chování občanů italské národnosti způsobilo doslova manévry na pardubickém nádraží," uvedl Netolický. "Tři cestující na cestě z Ostravy do Prahy velmi hlasitě odkašlávali natolik, že byl vlak RegioJet zastaven v železniční stanici Pardubice hlavní nádraží," pokračoval rozčilený hejtman.

Zodpovědný přístup

V závěru příspěvku na všechny apeloval, aby dodržovali i nadále hygienická pravidla a při podezření z nákazy telefonicky kontaktovali lékaře. "Zodpovědný přístup může zmírnit nástup rozšíření viru," dodal nakonec.

Možná hospitalizace

Od tří cestujících, kvůli kterým byl vlak zastaven, byly odebrány vzorky příslušnými orgány v ochranných oblecích a zbytek cestujících je zaevidován. Pravděpodobně dojde k hospitalizaci na infekčním oddělení v Pardubické krajské nemocnici.

Související články

Další články