Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Vlak dětství a naděje znovu vyjíždí: Co prozradil Zindulka o "postelové" scéně s Růžičkovou

Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 5 fotografií
seriálová klasika

Nestárnoucí klasika, kterou seriál Vlak dětství a naděje bezesporu je, se vrací na televizní obrazovky. Po šest večerů budeme s hlavními hrdiny prožívat jedno z nejtemnějších období našich dějin. V hlavní roli se představí Stanislav Zindulka, který v seriálu exceloval společně s Helenou Růžičkovou. Co o spolupráci s ní prozradil?

Velký herec malých rolí Stanislav Zindulka, který se dožil úctyhodného věku 86 let, si srdce televizních diváků získal právě díky seriálu Karla Kachyni Vlak dětství a naděje, ve kterém ztvárnil postavu „srágorky“ neboli Josefa Pumplmě. Jeho dceru Věrku si zahrála Žaneta Fuchsová.

Vzpomínky na natáčení

Píše se rok 1937, nad Evropou se stahují válečná mračna a Věrce tragicky umírá maminka. Hlavní hrdinové prožívají opravdu těžké chvíle. Zlom přichází ve chvíli, kdy vstoupí na scénu bývalá lázeňská kuchařka Anna Urbanová v podání nezapomenutelné Heleny Růžičkové. „Nic ty se neboj! Na tragickej život já jsem pes!“ pronese legendární hlášku.

Zindulka vytvořil s Růžičkovou v seriálu nezapomenutelnou dvojici. Herec z ní měl, jak sám v jednom rozhovoru přiznal, trochu respekt. "Bál jsem se jí jen jednou. Při scéně, kdy ona za mnou hupsne do postele, jsem si v duchu pořád opakoval: Proboha, jen aby neuklouzla! Jinak ona byla velice vstřícný a laskavý člověk.“

První díl seriálu nazvaný Sněhurčina smrt budete moci sledovat v úterý 21. září ve 21:25 na ČT1.

Související články

Další články