Přímo v centru Staroměstského náměstí vypukl v neděli naprostý chaos. Odpůrci islámu spolu s Martinem Konvičkou dorazili do centra Prahy se zbraněmi v ruce a islámskými vlajkami na vojenských vozech.

Turisté i místní lidé propadli panice a na místě panoval zmatek a chaos. Několik lidí se bohužel při pokusu o útěk zranilo. Martin Konvička dorazil spolu s terénními vozy okolo 14. hodiny. Stříleli z maket zbraní do vzduchu a jednotně vykřikovali „Alláhu akbar“.

Konvičku doprovázeli muži s nalepenými umělými plnovousy a předváděli, jak by situace vypadala pod nadvládou Islámského státu. Poté Konvička vykřikoval do davu šokovaných přihlížejících, že se začnou zavírat vysoké školy, spáleny budou všechny knihy a ženy bičovány. Ve chvíli, kdy měli demonstrovat popravení, policie zasáhla a akci ukončila.

Měla to být divadelní inscenace toho, jak by to v hlavním městě vypadalo, kdyby sem vtrhl Islámský stát. Místo toho vypukla v davu lidí panika, protože pohled na vousaté muže se zbraněmi v rukou byl opravdu děsivý.

Akce byla předčasně ukončena a policie zatkla všechny aktéry. Momentálně se vyšetřuje, jestli nedošlo k trestnému činu.