Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Vlaďko, tobě nevadí, že maličká dcera (10) provokuje zvrhlíky na Facebooku?

Dcera Vlaďky Erbové má už facebookový profil.
Zdroj: Facebook.com
Je to ještě dítě, ale už žije ve světě dospělých a mladistvých. Ví vůbec Vlaďka Erbová (34), že její dcera Viktorka (10) má založený facebookový profil, který by správně měla mít až od třinácti let? Psychologové před Facebookem varují - pro děti to není bezpečný prostor.

Podle pravidel Facebooku děti mladší třinácti let nemají mít svůj vlastní profil, ale jak je vidět, tak to v reálu zas až tak neplatí. Jak by jinak bylo možné, že malá dcera Vlaďky Erbové Viktorka už v pohodě surfuje tam, kde ještě nemá co dělat? Ví maminka o tom, že si ji tam může vytipovat třeba i zvrhlík? Bohužel by to nebyl ojedinělý případ.

Možná že se malá Bahenská chtěla vytáhnout před spolužáky ve škole a ukázat, že ona je dospělejší než její vrstevníci. Nebo se také může jednat o podvrh a někdo se za modelčinu dceru jen vydává. Ale proč by to ten dotyčný dělal? A kde by vzal její rodinné fotky?

Maminka by si s ní určitě měla promluvit o tom, jak je nebezpečné se ve virtuálním světě pohybovat. Nejde jen o úchyly, kteří se na internetu pohybují, ale může se stát i obětí kyberšikany, kdy si ji někdo může vyhlédnout a ona se stane terčem jeho nechutných útoků.

I odborníci se shodují na tom, že by se děti v tomto světě neměly pohybovat. A když už není zbytí, tak alespoň pod dohledem rodičů.

Psycholog Václav Mertin v tom má každopádně jasno. „Rodiče mají právo vědět o tom, kde zhruba se na webu jejich děti pohybují. Podle něj se mohou rodiče potomka, zvláště pokud je na webu nováčkem, dovolit, poprosit ho, zda by jim svůj webový profil neukázal – a nabídnout mu například pomoc s nastavením soukromí. Ale u menších dětí bych vůbec nedoporučoval si nějaký profil zakládat. Nemusí zabránit tomu, aby se nestaly obětí šikany či pedofila,“ dodal odborník.

Vlaďko, jestli jsi o tom nevěděla, tak je nejvyšší čas si s Viktorkou o tom nebezpečí promluvit a tyhle nebezpečné zábavy radši zatrnout.

Související články

Další články