Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Vlaďka Erbová se nemocí vyhnula soudu o peníze: Ten jí ale další odročení zamítl

Zdeněk Bahenský s Vlaďkou Erbovou a dcerou v roce 2009
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 11 fotografií
NEDŮVĚRA
Exmodelka Vlaďka Erbová (38) údajně již déle než týden leží v nemocnici se záhadnou nemocí. Kvůli tomu se také už po několikáté odročil soud s jejím prvním manželem Zdeňkem Bahenským (33). Ten tvrdí, že jeho bývalá žena dlouhodobě záměrně protahuje dobu, než mu justice sníží výživné. Další oddalování soudního líčení už ale podle jeho slov justice razantně odmítla.

Soud probíhá už léta a měl by jednat i o snížení výživného, které má Bahenský dosud stanovené ve výši 18 tisíc (13 tisíc k rukám matky, pět tisíc na spoření) ještě z dob, kdy měl lukrativní plat v hokejové Spartě. Tam už ale čtyři roky není. Proto mu bylo loni zpětně výrazně sníženo, do budoucna zatím ale ještě ne. Hokejista doufá, že tentokrát soudce výživné sníží natrvalo, aby o to další roky nemusel složitě bojovat.

„Další stání jsme měli mít 26. srpna, soud to kvůli její údajné nemoci odročil na 26. září. Teď dávala žádost o další odročení, soud jí to ale podle mých informací zamítl,“ řekl eXtra.cz Zdeněk Bahenský (33), který prý netuší, jestli Vlaďce Erbové vůbec něco opravdu je.

„Těžko říci, jak je to ve skutečnosti, čemu věřit. Někoho by mohlo napadnout, že se hodila marod nebo že schválně zdržuje, ale já sám vážně nevím,“ krčí rameny. Podivil se ale nad tím, že exmanželka sice o pobytu jejich společné dcery zvládla informovat novináře, jeho samotného coby tátu ale kvůli situaci nezletilé prý nekontaktovala ani ona, ani nikdo z jejích příbuzných.

Sociálka

„Teď jsem dokonce volal na sociálku, protože vůbec nevím, kde dcera v současnosti bydlí, u koho je. Co jsem se nedočetl v médiích, to nevím. Taky bych vzhledem k vysokému datu čekal, že budu vědět, kam od září bude dcera chodit do školy. Zvlášť, když je ze zákona dané, že jako otec o tom musím spolurozhodnout,“ naráží Bahenský na fakt, že Erbová se musí odstěhovat od Michala Gulašiho, s nímž žila v Brně, a dívenka má začít chodit na základku v Mostě.

O vleklých soudních tahanicích s Vlaďkou Erbovou (38) se nedávno sportovec exkluzivně rozpovídal pro eXtra.cz.

„Je mi absolutně odporné, že se ze mne snaží udělat nějakého neplatiče alimentů. Od rozvodu jsem jí zaplatil na výživném přes dva miliony korun. V říjnu 2018 jsem vyhrál soud, kde uznali, že jsem jí za poslední tři roky přeplatil na alimentech více než pět set tisíc. Samozřejmě jsme s právními zástupci matku vyzvali, aby přeplatek vrátila, nebo že se bude brát jako předplacené výživné. Odmítla obě varianty, proto je to nyní opět u soudu, kterému se úmyslně vyhýbá a soud se odročuje. Jednou je to nemoc, podruhé se nemůže dostavit její právník a teď naposledy je to třeba dovolená, kterou si zařídila právě v termínu soudu a oznámila to dva dny předem,“ uvedl v prohlášení

Erbová na jeho slova reagovala víceméně jen tím, že ho kvůli údajným dluhům na alimentech poslala do exekuce, tu však s ohledem na situaci hokejista považuje za účelovou. Podle něj Vlaďka dobře ví, že soud opět výživné zpětně výrazně pokrátí, případně započte přeplatky, a tak si myslí, že jeho bývalá družka nejspíš jen zneužívá současné situace.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy