„Mohu vám pouze potvrdit to, že 5. března bylo Policií České republiky sděleno obvinění otci mého syna Tomášovi Řepkovi (44) a jeho současné partnerce paní Kateřině Kristelové (38), kteří stojí za útoky na mě na erotických webech,“ uvedla pro eXtra.cz Vlaďka Erbová (36).

S ohledem na probíhající vyšetřování nechtěla případ dál rozpitvávat. Přesto se ale na adresu obou obviněných (Tomáš zatím bere veškerou vinu na sebe) vyjádřila.

„Nezlobte se, nechci to rozebírat. To, co udělali, je ostuda nejen pro ně samotné, ale obrovsky to ublíží jejich dětem a rodinám. Vůbec si nedokážu představit, jak tohle budu jednou vysvětlovat našemu synovi Markusovi,“ dodala Vlaďka.

Celý průšvih vypukl ve chvíli, kdy se na soukromý mobil Erbové začali ozývat sexuchtiví pánové, kteří modelce začali nadšeně popisovat nejrůznější praktiky, jež s ní hodlají provozovat. Poté vyšlo najevo, že volali na základě inzerátů, které na erotické weby kdosi zadal Vlaďčiným jménem. Ta podala trestní oznámení a policejní mašinérie se rozeběhla naplno.

Už od podzimu aféra doutnala, visela nad Tomášem Řepkou a Kateřinou Kristelovou jako Damoklův meč. Mezi zasvěcenými se už tehdy šířily zprávy o tom, že policie má proti v té době zapírající hvězdné dvojici důkaz v podobě záznamu z kamery v bance. Takže zahájení trestního stíhání dvojice pro podezření z trestného činu poškozování cizích práv (s trestem do dvou či tří let) nemohlo moc překvapit.

Jaký dopad bude mít aféra pro bývalého špičkového fotbalistu, který má mít podle některých zpráv i podmínku (takže by mu v případě prokázání viny čistě teoreticky mohlo hrozit i vězení natvrdo), to se ukáže až časem.