Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vlaďka Erbová nedodržovala zákon a přišel trest: Její charita pro děti skončila debaklem

Vlaďka Erbová
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
ROZHODNUTÍ
Vlaďka Erbová (39) musí řešit samé patálie. Nedávno se musela smířit s nekompromisní pokutou od hygieniků za nenošení roušek při "bazénování" u kamaráda pornomagnáta v době pandemie, nyní vyšlo najevo i to, že Městský soud v Praze podal podnět na zrušení jejího občanského sdružení Vlaďka dětem. Příčinou je to, že jednatelé šest a půl roku kašlali na dodržování zákona.

Vlaďka Erbová neplnila povinnosti

„Občanské sdružení Vlaďka DĚTEM je dobrovolným nevládním občanským sdružením. Vzniklo v roce 2013 s cílem poskytnout všestrannou pomoc dětem s hemato-onkologickou diagnózou a dětem se závažným chronickým onemocněním,“ píše se na facebookových stránkách projektu, které jsou už dva roky neaktualizované.

A s tím souvisí dnešní průšvihy. Podle informací od soudu sdružení dostatečně nerespektovalo zákony a nedoplňovalo povinné informace do veřejného rejstříku.

Charita měla vážné nedostatky

„Spolek jsme jako rejstříkový soud vyzvali ke zjednání nápravy ohledně zápisu ve veřejném rejstříku. Spolek k dnešnímu dni nemá zapsán statutární orgán, způsob jednání, účel, název nejvyššího orgánu, což jsou minimální povinně zapisované údaje do spolkového rejstříku,“ potvrdila informace eXtra.cz mluvčí pražského Městského soudu Markéta Puci.

Charita Vlaďka dětem byla do konce roku 2013 občanským sdružením, podle nového zákona o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob se ale k prvnímu lednu 2014 stala automaticky spolkem. A zde začal kámen úrazu. Vlaďka Erbová (39) sice dál vesele vybírala peníze na nemocné dětičky, přitom se ale nedostatečně starala o zákonné povinnosti.

Spolek výzvy soudu nevyslyšel

„Spolky měly povinnost upravit svoje zápisy ve lhůtě do tří let ode dne nabytí účinnosti zákona, tedy do 1. ledna 2017. Když jsme zjistili, že spolek Vlaďka dětem o. s. zákonnou povinnost nesplnil, byl vyzván ke zjednání nápravy s tím, že pokud tak neučiní, může soud spolek zrušit,“ pokračuje Puci.

Podle ní byly ale veškeré snahy soudu o spolupráci se spolkem nesoucím jméno Vlaďky Erbové marné.

Vlaďku dětem čeká likvidátor

„Vzhledem k tomu, že spolek výzvu soudu nesplnil, dali jsme podnět k jeho zrušení. Kolegové rozhodnou o zrušení spolku a jmenování likvidátora,“ dodala mluvčí soudu.

Jak to už tak u známějších tváří bývá, ozývaly se i hlasy pochybující o tom, jestli opravdu jdou všechny peníze na potřebné ratolesti, zda přece jen nejde o šikovnou zástěrku pro slušný přivýdělek bokem. Jakékoli znevěrohodňování čestných úmyslů charity Vlaďka Erbová a její spolupracovníci ale vždy odmítali.

KAUZU BUDEME DÁLE MONITOROVAT. SLEDUJTE WEB EXTRA.CZ.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy