Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Vladimír ze Survivoru hodnotí Braňa: Velký chlap, slabý protivník a špatný kapitán

Vladimír Čapek hodnotí hru Branislava Martanoviče.
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Se svolením Vladimíra Čapka
+ Dalších 6 fotografií
Survivor 2022

Branislav Martanovič, známý jako Braňo ze Survivoru, patřil od prvních dní na ostrově mezi největší motivátory. Některé jeho hlášky dokonce již stihly za tak krátký čas zlidovět. Tím to ale také skončilo. Ačkoli se fitness trenér ze Slovenska dostal do top pětky, nezapsal se jako hráč, který by si zasloužil vyhrát. A důvody nyní popsal na svém Instagramu Vladimír Čapek (44), aktuálně poslední muž, který hraje o dvouapůlmilionovou výhru.

Vláďa promluvil

Vladimír Čapek se nikdy netajil tím, že je velkým fanouškem Survivoru. Se svou partnerkou viděl snad všechny řady zahraničních verzí a dokonce se pokoušel přihlásit i do Robinsonova ostrova. I proto se nyní po návratu z ostrova na svém instagramovém profilu pasoval do role arbitra, který hodnotí hru svých soupeřů. A ne náhodou. Ačkoli se ho jeho protivníci snažili z ostrova dostat od prvních dní show, on je stále ve hře.

“Dalším, kdo odešel ze hry a stává se porotcem, je Braňo. Pokud mám popsat Braňa osobně, je to kluk, kterého mám opravdu rád, dobře se s ním povídá, máte pocit takového uvolnění, klidu a pohody. Braňo je člověk, kterého chcete mít u sebe, když vám život zrovna dává krutou lekci, když potřebujete, aby vás někdo podržel, zastal se vás, dodal vám sílu. Vím, že když se budu moci s Braněm po hře potkat, budu se na toho kluka opravdu těšit. Stal se i někým, jehož výroky zlidověly. To je úžasný. V mém okolí byl právě Braňo oblíbeným hráčem,” začal své hodnocení Vladimír, který přiznal, že právě Braňo v něm od počátku vzbuzoval respekt. A to nejen díky své svalnaté postavě, ale také díky věku, který je podle Čapka pro hru ideální.

Braňo ale prý svých výhod nevyužil. "Věřil jsem v jeho obrovskou sílu a že právě proto bude platným hráčem. Jeho časté motivační řeči z něj udělaly také ideálního adepta na kapitána. Ale jak se pak ukázalo, naštěstí jsem od něj očekával více, než ve hře ukázal,” říká Vladimír.

Silná aliance

Ačkoli Braňo s Tomášem Zástěrou prohrával jeden souboj za druhým, dlouho nemusel prohry řešit. A to kvůli pevné alianci, ve které od počátku byl. A právě toto spojenectví podle Čapka stálo místo na ostrově spoustu jiných lidí.

“Braňo byl od začátku v alianci čtyř lidí ze Slovenska a spojili se ještě s třemi mladými v Azua. Měl tak pevnou pozici od začátku a vlastně vůbec nemusel hru nějak více řešit. Problém byl, že když se kmeni nevedlo a prohrávaly se souboje o kmenovou imunitu, tak ta jejich sedmička neměla z prohry strach. Myslím si, že zde je klíč toho, proč souboje o odměnu jsme vyhrávali, zatímco o imunitu ne. Rozdíl byl v motivaci a v absenci strachu z prohry u nich. Věděli, že na odstřel bude vždy někdo jiný,” říká na rovinu Čapek s tím, že právě kapitánství Braňa stálo původní kmen Azua jednu prohru za druhou.

“Jenže to se to cituje, když na porážku jdou pak jiní. K tomu nepřispěl ani alibismus Toma při snaze nebýt kapitánem, stejně jako neschopnost lidí z kmene uznat, že Adam má pravdu. Braňo se ale nevzdává, nikdy. Vždy umí najít něco pozitivního. To vlastně stálo ve hře místo Lukáše, Ivu, Lenku. Adam to taky nevzdával, proher přibývalo, a tak to vyústilo, že kapitánem se na krátký čas stal Tom. Krátce nato přišlo sloučení a kapitánské výzvy už nebyly. Po promíchání kmenů se z Braňa stal můj soupeř. A když pak přišlo sloučení do jednoho kmene, byli jsme stále herně proti sobě,” bilancuje Vladimír s tím, že se s Branislavem spojili až na závěr show, kdy se rozhodli, že rozbijí alianci Chili, Nikol a Veroniky.

Chlapské přátelství

Ačkoli se herně prý nepotkávali, na ostrově mezi nimi prý vzniklo přátelství a trávili spolu hodně času. “Často jsme se spolu na ostrově bavili o filmech, muzice, chodili lovit ryby, koukat na moře. Těšil jsem se na jeho večerní vyprávění filmů,” přiznává Čapek, který na závěr show Braňa hned dvakrát s sebou nevzal k jednomu stolu, když vyhrál k individuální imunitě i sladkou odměnu. Nakonec ho hodil přes palubu, když ho poslal do souboje s Chili a v bezpečí nechal Veve a Johy.

I proto jeho bilancování končí dotazem, zda si jeho fanoušci myslí, že mu Braňo dá svůj hlas, pokud se mu podaří dostat do finále. To ale v případě Vladimíra platí snad pro celou porotu. Téměř celou totiž ze hry vyřadil právě on.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy