Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Vladimír Dlouhý se propil k smrti: Co dnes dělají jeho dvojčata (15) a dospělá dcera Daniela

Vladimír Dlouhý by oslavil 64 let: Co dělají jeho děti
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
VÝROČÍ NAROZENÍ

Oblíbený český herec Vladimír Dlouhý by oslavil 64. narozeniny, jeho životní pouť ale skončila už v roce 2010, kdy podlehl rakovině slinivky a žaludku. On sám však svému zdraví také nepomáhal, protože byl závislý na alkoholu a nikotinu. Zanechal na světě jednu dceru, dvě malá dvojčata a také manželku Petru Jungmanovou. Ta si s Dlouhým prožila své, jak ale píše server novinky.cz, na svého muže vzpomíná jen v dobrém.

Vladimír Dlouhý pocházel z Prahy, byl skvělý herec i dabér. Jeho sny v dětství vedly ale úplně jiným směrem. Nejprve chtěl být stavbařem po tátovi, pak hokejistou, nakonec však vystudoval konzervatoř a vrhl se na hraní.

Role Vladimíra Dlouhého

Jako kluk si zahrál ve snímku Už zase skáču přes kaluže a jeho charismatická tvář se následně objevila v desítkách filmů, pohádek i seriálů, mezi které patří například Knoflíkáři, Báječná léta pod psa, Arabela, S čerty nejsou žerty, Jedna ruka netleská, Kajínek, Hlídač č. 47 a desítky dalších.

Herecké nadání měl velké, proto v jeho sbírce úspěchů a cen přistály i dvě sošky Českého lva. Stejně dobře se mu dařilo i na divadelních prknech, kde působil hlavně v Divadle Na zábradlí a Vinohradském divadle.

Vladimír Dlouhý zemřel na rakovinu

V hereckém světě vynikal, v tom svém osobním se ale ztrácel v alkoholovém opojení. Pití a nikotin, to byly jeho největší "kamarádi", se kterými se nikdy nedokázal rozloučit. A to ani ve chvíli, kdy sám bojoval o život, když mu na přelomu tisíciletí praskly žaludeční vředy.

Dlouhý sice přežil, ale na rady lékařů opět nedal a pokračoval ve svém zajetém režimu. Další rána přišla v podobě rakoviny. Dlouhý na tom nebyl dobře, byl v nemocnici na kapačkách a doktoři ho propouštěli jen na představení. On však během toho vždy stihl navštívit i svůj oblíbený lokál.

Dlouhého ke změně života nedokázala přesvědčit ani jedna z jeho manželek. Tou první byla Gabriela Heřmanová, se kterou má dceru Danielu. Podruhé se oženil s herečkou Petrou Jungmanovou, s níž měl dokonce dvojčata – Jiřího a Jana.

Vladimír Dlouhý pracoval až do své poslední chvíle. Svou diagnózu sice netajil, jen málokdo však tušil, jak vážný jeho stav je. „Vždy ale působil tak, jako by si hrozivý konec nepřipouštěl,“ zavzpomínal na něj pro web blesk.cz producent a režisér Petr Jákl.

Děti Vladimíra Dlouhého

Těžké časy prožívala jeho manželka Petra, která v roce 2010 přišla o milovaného manžela a zůstala sama na výchovu ani ne čtyřletých dvojčat, která potřebovala tátu stejně tak jako mámu.

Přes to všechno, co s Dlouhým zažila, na vztah s Vladimírem vzpomíná v dobrém. „Bylo to moc hezké období, ze kterého mi zůstalo to nejcennější – dva skvělí a zdraví synové,“ prozradila v rozhovoru pro novinky.cz.

Co dělají dospívající dvojčata nyní? „Oba se věnovali florbalu, Janík ho intenzivně hraje dodnes. Jirka chodí na airsoft a rekreačně s dědou trénuje ping-pong. Ten si s ním vždycky ráda zahraju, ale už mě často poráží. Jinak celá rodina hraje nohejbal a jsem šťastná, když mě vezmou do týmu, protože v nohejbalu jim rozhodně nestačím. Přesto ho hraju moc ráda,“ rozpovídala se herečka, kterou diváci znají ze Specialistů nebo třeba ze seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Dceru Danielu si vzal pod svá ochranná křídla Vladimírův bratr herec Michal Dlouhý. Snaží se jí být oporou v důležitých životních momentech, a tak nechyběl ani na jejím maturitním plese, o čemž informoval portál ahaonline.cz. Poté Daniela nastoupila na Přírodovědeckou fakultu UK, kde si vybrala obor Obecná biologie.

Dlouhý jí zajistil i brigádu ve Švandově divadle, kde pomáhala jako uvaděčka. Stejný kontakt udržuje Michal Dlouhý i s Petrou Jungmanovou a svými synovci Jiřím a Janem.


Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy