Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Vladimír Dlouhý se propil do hereckého nebe: V pití ho nezastavila rakovina ani dvojčata

Vladimír Dlouhý
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
NAROZENINY

Oblíbený český herec Vladimír Dlouhý by dnes oslavil 63. narozeniny. Ovšem téměř před jedenácti lety už odešel do filmového nebe. Nikdy totiž nedokázal vyhrát nad alkoholem, který ho nadobro zničil. V jeho propitých dnech a večerech ho nedokázalo zastavit vůbec nic, ani alarmující zdravotní problémy.

Český herec a dabér Vladimír Dlouhý se narodil v Praze a herectví se věnoval už od útlého věku. Měl talent, a tak se už jako dítě objevil v Kachyňově snímku Už zase skáču přes kaluže. Jako malý kluk předvedl excelentní výkon, a získal tak své první herecké ocenění – Zlatého dudka.

Vladimír Dlouhý v Arabele

I když ho hraní bavilo, jeho plány do budoucna byly zprvu zcela jiné. Chtěl být stavbařem jako jeho táta, později pak profesionálním hokejistou. Avšak člověk míní, život mění, a tak Dlouhý vystudoval pražskou konzervatoř.

Vladimír Dlouhý se skvěle cítil i na divadelních prknech, kde působil hlavně v Divadle Na zábradlí a ve Vinohradském divadle. Vynikal i před televizními kamerami a diváci si jeho nezapomenutelnou tvář pamatují z desítek filmů, seriálů a pohádek, mezi které patří Arabela, S čerty nejsou žerty, Sanitka, Báječná léta pod psa, Kajínek či Hlídač č. 47. Za poslední dva snímky dokonce obdržel sošku Českého lva.

Vladimír Dlouhý byl alkoholik

Vladimír Dlouhý byl dvakrát ženatý. Jeho první ženou byla Gabriela Heřmanová, se kterou měl dceru Danielu. Podruhé se oženil s herečkou Petrou Jungmanovou, s níž měl dvojčata – Jiřího a Jana. Jeho manželka to s ním však neměla jednoduché, protože Dlouhý podlehl alkoholu. K tomu všemu přidal i závislost na nikotinu a bylo vymalováno...

Když na přelomu tisíciletí málem zemřel poté, kdy mu praskly žaludeční vředy, vypadalo to, že s alkoholem nadobro sekne. Jenže Dlouhý nepřestal a alkoholu holdoval celé dny i noci.

Jeho žaludek napadla zhoubná rakovina a Dlouhý měl přísný zákaz pít i kouřit. On ale lékaře neposlechl, a tak dostal i rakovinu slinivky. Oblíbený herec byl závislý na kapačkách a lékaři ho tak alespoň na pár hodin propouštěli na představení. On však nikdy nezapomněl navštívit ani svou milovanou hospodu.

Jeho sebedestrukci nedokázala zvrátit ani jeho manželka, se kterou měl dva malé syny, kteří tu potřebovali tátu, jak nejdéle by to jen bylo možné. Vladimír Dlouhý odešel do hereckého nebe předčasně v roce 2010. Bylo mu pouhých 52 let.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy