Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Vladimír Dlouhý (†52) by se dmul pýchou: Syn Jan jde v jeho hereckých šlépějích

Syn zesnulého Vladimíra Dlouhého získal první velkou hereckou příležitost.
Zdroj: profimedia / se souhlasem České televize / koláž eXtra.cz
+ Další 4 fotografie
rodina

Je to už dvanáct let, co herec Vladimír Dlouhý (†52) prohrál boj se zákeřnou nemocí. Za sebou zanechal vdovu Petru Jungmannovou (51), se kterou přivedl na svět dvojčata Jiřího a Jana. Z prvního manželství měl dceru Danielu. V případě synů nepadlo jablko daleko od stromu, nejen co se týká podoby, ale i hereckých genů. Oba dnes patnáctiletí kluci jdou totiž ve Vladimírových šlépějích. Jan dokonce získal svou první velkou filmovou příležitost, jak uvádí ČT.

Jiří Vejdělek připravil čtyři české komedie, kterých se diváci dočkají již na podzim na České televizi. Scénářů se chopil Marek Epstein, kterého v psaní inspirovaly zdravotní komplikace, jako je třeba bolest zubů, jak informuje tisková zpráva České televize, která byla poskytnuta redakci eXtra.cz.

V komedii Ruce v záruce se po boku Anny Polívkové a Romana Zacha objeví i syn zesnulého Vladimíra Dlouhého Honza, pro kterého je to doposud největší herecká příležitost.

"Je to první velká příležitost před kamerou, kterou v komedii Ruce v záruce Jan Dlouhý dostal," svěřil se režisér na tiskové konferenci filmu s tím, že se před kamerou objevila také jeho maminka, herečka Petra Jungmannová.

"Ta si ve snímku zahrála epizodní roli sousedky. Do konkurzu a roli syna Anny Polívkové a Romana Zacha se přihlásili oba bratři dvojčata – Jan i Jiří Dlouhý."

Vladimír Dlouhý prohrál boj se zákeřnou nemocí

Herec Vladimír Dlouhý by dnes byl zajisté na své děti hrdý. Do uměleckého nebe odešel předčasně ve svých dvaapadesáti letech, kdy prohrál boj s kacinomem žaludku. Ač se chtěl Vladimír původně věnovat stavařině nebo hokeji, život ho nakonec zavedl na cestu herce, během které posbíral řadu ocenění.

Je dvojnásobným držitelem Českého lva za vedlejší roli ve filmu Hlídač č. 47 a v roce 2011 získal in memoriam cenu Český lev za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli za roli ve filmu Kajínek. Srdce fanoušků si pak získal například v pohádce S čerty nejsou žerty nebo v televizním seriálu Arabela.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy