Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Vladimír Čech z Milionáře: Zbyly po něm 4 děti, vdova Milada už má novou lásku

Vladimír Čech: Vdovu Miladu ze smutku vysvobodila až nová láska
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Dalších 7 fotografií
VÝROČÍ NAROZENÍ

Oblíbený herec, moderátor a dabér Vladimír Čech by oslavil 71. Je tomu však už devět let, co legendární průvodce pořadem Chcete být milionářem? podlehl zákeřné rakovině. Zanechal na světě čtyři děti i manželku Miladu, která, jak píše portál blesk.cz, se po manželově smrti hodně trápila.

Herec a moderátor Vladimír Čech neměl jednoduché dětství. Jeho otec dával často přednost hospodě a zábavě, a tak Vladimírova matka časem podala žádost o rozvod. Čech byl na svou maminku hodně fixovaný a svému otci pak nikdy nedokázal odpustit, že ho rodina přestala zajímat.

Vladimír Čech v pořadu Chcete být milionářem?

Vladimír Čech vystudoval pražskou DAMU a vystřídal několik divadel od malých ostravských spolků až po slavné Rokoko. Nezapomenutelný byl v rolích hraběte ve hrách Král Lear, Vavřeny z Filozofské historie, hrál i v klasice jako Romeo a Julie či Kdo se bojí Virginie Wolfové?

Divadlo měl rád, ale lákala ho i televize, kterou mu však v jednu dobu zakazoval politický režim. Chvíli po revoluci byl jedním ze zakladatelů Občanského fóra, největší úspěch mu ale přinesla vědomostní soutěž Chcete být milionářem?, kterou moderoval.

Jeho charisma a humor zůstaly s touto soutěží spjaty navždy. I když se pak na scéně objevili noví moderátoři jako Martin Preiss, Ondřej Hejma či Marek Vašut, Čechovi se už nikdo nedokázal vyrovnat.

Skvěle se Čechovi vedlo i na poli dabingu, kde svůj hlas propůjčil desítkám postav. A také animovanému línému kocourovi Garfieldovi.

Vladimír Čech zemřel na rakovinu

Vladimír Čech byl dvakrát ženatý. S první manželkou má dceru Petru a syna Vladimíra. S Miladou Čechovou má zase dceru Sáru a syna Matěje, který se narodil v jeho jednapadesáti letech.

S Miladou byl přes dvacet let a měli spolu spoustu krásných zážitků a vzpomínek. Pak se ale Vladimír dozvěděl krutou zprávu - byla mu diagnostikována rakovina tlustého střeva, konkrétně Lynchův syndrom, který je dědičný.

Vladimír Čech zemřel v roce 2013 ve svých 61 letech. Osudná mu byla rakovina spojená se zápalem plic. „Fungovala jsem, ale bez jakékoli radostné emoce. Zahltila jsem se prací, zkoušela tři představení najednou, ovšem bez náboje, musela jsem se do toho nutit. Nic mě nebavilo,“ přiznala Milada Čechová pro blesk.cz. „Byla jsem zbytečně za hrdinku. Přes rok jsem se budila s pocity úzkosti, neradostného žití,“ dodala.

Vše se pak obrátilo k lepšímu, když její srdce opět zahořelo láskou. Zamilovala se do své studentské lásky Petra. Pár tvoří už sedm let a střídavě žijí v Česku a Švédsku. „Častěji jezdí on sem, protože jeho čtyři děti jsou dospělé a samostatné," prozradila Čechová.

Milada Čechová také řekla, jak to má s Vladimírovými dětmi z prvního manželství. „Vlastně jsme dodnes taková smečka, protože jejich maminka zemřela ještě před Vladimírem. Zůstala jsem jim jako hodná macecha, i když už jsou dospělí. Petra teď žije v Dánsku,“ řekla pro super.cz.

Slavná matka Vladimíra Čecha

Smutno bylo i Vladimírově mamince Hedě Čechové, které byla jednou z nejkrásnějších a nejschopnějších televizních hlasatelek. Svého milovaného syna přežila o sedm let. „Přišel, že má bulku. I já měla rakovinu, takže jsem tušila. On měl pak bulky po celém těle. Umíral velice, velice zle,“ vzpomínala před několika lety pro blesk.cz Čechová na svého syna, s jehož smrtí se do konce svého života nedokázala vyrovnat.


Související články

Další články