Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vláda zvýšila důchody. O nouzovém stavu a zpřísnění opatření nejednala

Vláda zvýšila důchody. O nouzovém stavu a zpřísnění opatření nejednala
Zdroj: archiv Alena Schillerová
+ Další 4 fotografie
jednání
V pondělí odpoledne jednal Ústřední krizový štáb v čele s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (41) o zhoršující se situaci koronavirové pandemie. Na tiskové konferenci ministryně financí Alena Schillerová (56) oznámila zvýšení důchodů. Mimo jiné uvedla, že oproti koronavirové krizi na jaře byly pravomoce Ústředního krizového štábu zúženy. O nouzovém stavu ani o zpřísnění opatření ale nepadla řeč.

Na tiskové konferenci ministryně financí Alena Schillerová informovala, že na jednání vlády byla schválena valorizace důchodů pro rok 2021. Údajně se má jednat o 839 korun. "Průměrný důchod v roce 2021 bude činit 15 336 korun," sdělila Schillerová.

Ministryně financí zároveň promluvila o obnovení Ústředního krizového štábu. "Parametry rozsahu kompetencí Ústředního krizového štábu jsou oproti jaru podstatně zúženy," pokračovala Schillerová.

Novináři se rovněž dotazovali na znovuzavedení nouzového stavu při zhoršující se koronavirové pandemii. "O nouzovém stavu jsme nediskutovali. Není to na stole," objasnila Schillerová. Stejně tak reagovala i na otázku týkající se nových opatření. "Dnešní den jsme o zpřísnění opatření nejednali. Předpokládám, že to už bude kompetence nového ministra zdravotnictví, který případně s nějakými dalšími návrhy přijde," dodala ministryně.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pondělí oznámil, že odstupuje ze své funkce. Jeho pozici tak zaujme vládní zmocněnec pro vědu a výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula. "Nedovedu si představit nikoho kompetentnějšího, který by stál v čele boje proti druhé vlně pandemie," řekl prezident Miloš Zeman (75) na zámku v Lánech, když Prymulu jmenoval.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy