Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Vláda žongluje s čísly! Ministr oznámil, kolik uprchlíků Česko přijme. Nepochopíte, na jak dlouho máme plán!

Kolik lidí tedy Česko přijme?
Zdroj: oficiální zdroj
+ Další fotografie
Víte, na jak dlouho má Česká republika plán? Dva roky se bude vědět, co bude s uprchlíky a kolik jich ČR přijme. Co bude pak? To nikdo neví. Ministr vnitra Milan Chovanec povyprávěl o tom, jak bude Česko řešit uprchlickou krizi a kolik běženců přijmeme!

Ministr vnitra Milan Chovanec v rozhovoru pro MF Dnes přiznal, že vláda má plán jen na dva roky. První rok Česko přijme méně než tisíc uprchlíků. V součtu s příštím rokem to bude 1852 běženců. Alespoň to tvrdí ministr Chovanec. Tak mu budeme věřit.

Jenže nikdo neví, co bude za tři roky. Nebo za čtyři roky. Neřeší to Brusel, neřeší to Česká republika, neřeší to nikdo. A běženci dál proudí do Evropy po tisících.

Ministr Chovanec také doluje politické body na tom, že to je přeci menší číslo, než nařizovaly původní kvóty. Jenže nikdo neví, zda třeba za rok nevyšle Brusel zpět kvóty do hry.

A nikdo také nemůže vědět, jak dlouho ČSSD a ANO zvládnou spolu vládnout. Pokud by byly předčasné volby, bude muset nová vláda opět řešit imigrační politiku. Vlastně každá nová vláda už bude muset řešit otázku běženců.

Tahle otázka bude rozhodovat volby. Kdo Čechům nabídne rozumné řešení, dostane hlasy. Doufáme, že to nebude nějaký extremista se šibenicí ve znaku.

Související články

Další články