Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Glosa: Vláda v tom má hokej, Vojtěch se vrací z trestné lavice, naskočit na led se chystá Prymula

Glosa: Vláda v tom má hokej, Vojtěch se vrací z trestné lavice, naskočit na led se chystá Prymula
Zdroj: Showpix.cz
GLOSA

GLOSA: Česká republika zažívá déjà vu. Od začátku pandemie se totiž už popáté mění ministr zdravotnictví a světe, div se, roli spasitele českého národa přebírá po Petru Arenbergerovi starý dobrý Adam Vojtěch. Ano, ten samý člověk, který neuhlídal druhou vlnu epidemie koronaviru, ten, kdo nakoupil předražené respirátory, za něž by běžný Čech platil ledvinou, a hlavně ten, kdo byl podle premiéra Babiše moc hodný a slušný. Skutečně je to tak, nezdá se vám to, v Česku je možné vše.

Jestli nám pandemie koronaviru něco ukázala, tak je to fakt, že ministři zdravotnictví mají jepičí život, což po Janu Blatném úspěšně potvrdil i Petr Arenberger, který se z postu zdravotnického resortu pakoval po 48 dnech. Bravo, vydržel o celých deset dní déle než plukovník Roman Prymula. V množství nasekaných skandálů si ale oba lékaři mohou podat ruku a jít svorně do... luxusního důchodu.

Ano, je to tak, Arenberger určitě strádat nebude, vždyť umí čarovat s nemovitostmi. Z původních pěti v majetkovém přiznání se během chvilky stalo 67, z nich pak více než 160 všemožných domů a políček. "Je to obyčejná lidská chyba, špatně jsem vyplnil papíry," hájil se dermatolog. Pravda, stát se to může každému, seknout se ale o nějakých 155 nemovitostí je už celkem majstrštyk, který Arenbergerovi zlomil vaz.

Tlak veřejnosti i médií byl pro ostřílenou zdravotnickou hvězdu údajně příliš. „On to odůvodnil tím, že celá rodina je pod tlakem,“ okomentoval lékařův odchod Andrej Babiš a vzápětí triumfálně ohlásil, že se do funkce ministra zdravotnictví vrací Adam "Železné nervy" Vojtěch. Ano, naše slavná Superstar, která odstoupila z funkce ministra zdravotnictví v září minulého roku, protože se... zhroutila z přílišného tlaku v této pozici.

Prymula je na tahu

Nejhorší na celé situaci je to, že poslední rošáda a návrat "krále", je vlastně v celém kontextu jen malý vtípek. Arenbergera, který nezvládl vysvětlit pozemkové nesrovnalosti, totiž vystřídá Vojtěch, který naopak nezvládá obhájit předražené nákupy respirátorů z Číny a už během svého prvního působení v resortu lhal veřejnosti s tím, že sklady jsou plné zdravotnických pomůcek. Nebyly.


Za připomenutí stojí i konec Vojtěchova prvního představení na ministerstvu. Babiš to tehdy okomentoval slovy, že je Vojtěch moc slušný na to, aby vykonával takovou pozici, ze které se navíc zhroutil. Nabízí se tak otázka, co se změnilo? Vojtěch si odpočinul a narostly mu takříkajíc "koule"? To nejspíš ukážou až následující měsíce. Musíme si ale uvědomit, že Česko stále není z nejhoršího venku a situace je v mnoha ohledech podobná té v září.

Musím tak dát za pravdu všem, kteří píší, že satira se v Česku opravdu dělat nedá. O tu se totiž stará vláda. Její poslední kroky se střídáním hráčů na ministerstvu zdravotnictví jsou patrně inspirovány probíhajícím mistrovstvím v hokeji. Už můžeme jenom čekat, až ze střídačky naskočí Prymula...


Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy