Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Vláda uzavřela tři regiony. Nic o tom nevíme, běsní starostka Sokolova

Vláda uzavřela tři regiony. Nic o tom nevíme, běsní starostka Sokolova
Zdroj: Profimedia / Archiv Renata Oulehlová / Koláž eXtra.cz
KORONAVIRUS
Českou republiku ochromila informace, že se vláda chystá uzavřít hned tři regiony. Lidé z Chebu, Sokolova a Trutnova nebudou moct kvůli koronavirovým opatřením vycestovat. Starostka západočeského Sokolova Renata Oulehlová se informaci dozvěděla až z médií. V krátkém rozhovoru pro redakci eXtra.cz sdělila, že čeká na instrukce ze strany vlády a Karlovarského kraje. Ujišťuje však, že je připravena nastolenou situaci zvládnout.

Vláda zavádí razantní koronavirové opatření ve třech českých regionech, mezi které patří Cheb, Sokolov a Trutnov. Opatření mají platit od půlnoci na pátek až do konce nouzového stavu. Starostka jednoho z postižených měst, třiadvacetitisícového Sokolova, zatím od vlády nedostala žádné zprávy. "Nikdo nás nekontaktoval, vůbec nic nevíme, nemluvila jsem ještě ani s hejtmanem," konstatuje.

Starostka uvádí, že okamžitě po zjištění informace o uzavření svolala krizový štáb na sokolovskou radnici. Se svým týmem bude řešit, jak se s opatřeními vypořádat. "Oficiální informace zatím nemáme, jen na stránkách vlády jsme našli usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření, ale to je zatím všechno. Samozřejmě budeme s vládou spolupracovat, uděláme maximum, ale čekáme na instrukce," dodává Oulehlová s tím, že je po roce koronakrize velmi unavená. Stále si však drží optimismus a dodává, že situaci zvládneme.

Sokolovští obyvatelé na sociálních sítích na vzniklou situaci reagují různě. "Mně nikdo nic nezakáže, žiji v demokratické zemi a mám právo se pohybovat, kde chci," začíná svůj komentář jeden z diskutujících ve skupině Náš Sokolov. Jiných se stále drží humor: "Mám děti v Kadani u babičky, můžu si je v pátek vyzvednout?" nebo "Jak je to s milenkami mimo okres?"

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy