Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Vláda uzavřela kvůli koronaviru hranice: Češi nesmí ven, cizinci zase sem

Zdroj: archiv Policie ČR
+ Dalších 19 fotografií
Mimořádná opatření
Vláda zakázala Čechům vycestování z republiky. Opatření bude platit od pondělí. Také bude platit zákaz vstupu cizincům do České republiky, výjimka bude pouze pro ty, kteří tady mají trvalý nebo přechodný pobyt. Bylo tak rozhodnuto kvůli nebezpečnému koronaviru. Vláda rozhodla i o dalších nových opatřeních.

Den po vyhlášení nouzového stavu, tedy v pátek v 8 ráno, znovu zasedla vláda na mimořádné schůzi, aby projednali další opatření ve snaze snížit riziko šíření koronaviru Tisková konference měla být zahájena už v 9 hodin ráno, ale jednání se protáhlo. Premiér Andrej Babiš s Janem Hamáčkem a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem o opatřeních začali informovat až ve 12 hodin.

Celou situaci sledujte online ZDE.

Uzavření hranic

Vláda přijala další opatření kvůli koronaviru. Nejzásadnějším a nejdrastičtějším je uzavření hranic. Vláda rozhodla, že od půlnoci z neděle na pondělí platí přísný zákaz vstupu cizinců do České republiky. Výjimka platí pouze pro ty, kteří mají v Česku trvalý nebo přechodný pobyt.

Do České republiky budou moci přilétat pouze letadla s českými občany na palubě. Zároveň nikdo z Čechů od pondělí nesmí překročit území republiky a vycestovat do zahraničí.

Další opatření

Vláda také rozhodla o tom, že budou zavřeny tržnice a lyžařská střediska. Dále budou zakázány návštěvy ve věznicích. Vězňům však budou umožněny delší telefonáty.

Související články

Další články