Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Vláda utahuje šrouby: Na velké akce jen s PCR testem, zpřísnění čeká lidi i při zimních radovánkách

Adam Vojtěch: Jaká zpřísnění přicházejí?
Zdroj: Profimedia
Koronavirus

Na akcích nad 1000 lidí se nebude možné od 22. listopadu prokazovat antigenním testem, ale jen testem PCR, očkováním nebo potvrzením o prodělání nemoci. Při nákupu skipasů se zase lidé budou muset podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) prokázat dokladem o bezinfekčnosti na koronavirus. 

Venkovních akcí se od 22. listopadu nebude moci účastnit více než 1000 lidí. Rozhodla o tom dnes vláda. Novinářům to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Ministr předpokládá, že dnes přijatá opatření by se neměla dva až tři týdny měnit. Pokud se situace zhorší, připadá poté v úvahu další zpřísnění prokazování bezinfekčnosti.

Vláda také podle Vojtěcha schválila, že se zkrátí platnost testů pro návštěvy v sociálních zařízeních. Antigenní bude platit jeden den, PCR test pak tři. „Testování zaměstnanců v těchto zařízeních jednou týdně, které je povinné pro neočkované, se změny nedotknou. Jejich testy dál hradí zdravotní pojišťovny,“ uvedl Vojtěch.

Přísnější podmínky při nákupu skipasů

Při nákupu skipasů se lidé budou muset podle Vojtěcha prokázat dokladem o bezinfekčnosti na koronavirus. V uzavřených kabinách bude nutná ochrana dýchacích cest.

Česká vláda stejně jako jiné země podle Vojtěcha přistoupila s blížící se zimní sezonou ke stanovení kontrol na horách. Lidé tak budou muset předložit potvrzení, že mají dokončené očkování, v posledním půl roce prodělali nemoc covid-19 nebo negativní test. Prokázat se budou moci prostřednictvím aplikace Tečka nebo tištěným certifikátem.

Související články

Další články