Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Vláda upraví PSA: Pravděpodobně dojde k otevření papírnictví. Konec psaní na zeď, smějí se lidé

novinka PES
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (ANO) oznámil, že v příštím týdnu pravděpodobně dojde v rámci úpravy systému PES k otevření papírnictví, ve kterém se dle vlády prodávají nezbytně nutné životní potřeby. Čeští občané se novému kroku vlády vysmáli.

Ve středu při návštěvě brněnského očkovacího centra ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) oznámil připravovaný krok, který se týká plánované úpravy systému PES.

„V rámci úpravy PES, kterou plánujeme příští týden, bude upraven i seznam nezbytných věcí. Budou tam zahrnuty pravděpodobně například papírnické výrobky. Je to potřeba kvůli dětem do škol,“ svěřil se s tím, že také záleží systém měnit, dle aktuálního ročního období.

„Bude to pro všechny. Pokud povolíme například papírnické výrobky v hypermarketech, musí být možnost je prodávat i mimo ně. Ta spravedlnost bude zachována,“ dodal Blatný.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Dominik Feri (@choco_afro)

Co na to Češi?

Pro občany Česka by to tedy znamenalo, že by se mohla nově otevřít papírnictví a další vybrané podobné prodejny. Z nového rozhodnutí vlády si ale občané spíše klepou na čelo. „Hurá, konečně budu psát na papír a ne na zeď,“ píší. „Na tohle jsem čekal! Konečně čerstvé papíry,“ vzkazují ironicky.

„Konečně si koupím kvalitní bělítko,“ radují se ironicky další. „Vidím, že jestli otevřeme jednu profesi měsíčně, tak nynější studenti se můžou skutečně tímto distančním tempem učit dál, protože na jejich obor v životě nemusí dojít,“ vzkazují.

Související články

Další články