Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Vláda schválila zvýšení ošetřovného: Virus nesmí položit rodiny na lopatky, míní Maláčová

Vláda schválila zvýšení ošetřovného: Virus nesmí položit rodiny na lopatky, míní Maláčová
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Jednání
Při pátečním jednání vlády se schválilo navýšení ošetřovného ze 60 procent na 80 procent. Návrh podala ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, o čemž informovala už ve středu na svém Twitteru s tím, že nechce, aby koronavirus položil rodiny na lopatky.

Ministryně Jana Maláčová si na svůj Twitter během středečního odpoledne přidala příspěvek o tom, že plánuje navrhnout vládě, aby bylo zvýšeno ošetřovné. "Chci navrhnout navýšení na 80 %, a to zpětně od 1: dubna. Větší peníze by rodinám přistály na účtech už v květnu. Koronavirus nesmí rodiny a samoživitele položit na lopatky," psala Maláčová.

Schváleno vládou

Po pátečním jednání vlády se její návrh evidentně probojoval a byl schválen. "Navýšení ošetřovného na 80 %, jak kvůli uzavření škol, tak i pro nemoc. To v pátek schválila vláda," napsala si ministryně na Twitter. Návrh musí projít Sněmovnou příští týden.

Výpočet denní dávky

Základem pro výpočet ošetřovného je průměrný denní příjem za rozhodné období. U hrubé mzdy 25 tisíc korun za měsíc dosahuje denní dávka 444 Kč, u 45 tisíc už je to 742. V případě navýšení ošetřovného na 80 procent se denní částka při hrubé mzdě 25 tisíc zvedla na 592 korun, u 45 tisíc na 990.

Související články

Další články