Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Vláda schválila vyplácení 500 korun 0SVČ po 30. dubnu i schodek 300 miliard

Vláda schválila vyplácení 500 korun 0SVČ po 30. dubnu i schodek 300 miliard
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
příspěvek
Živnostníci a podnikatelé, které postihla opatření kvůli šíření koronaviru, budou dostávat jednorázový příspěvek 500 korun denně i po 30. dubnu. Návrh dnes schválila vláda, ale musí ho ještě projednat Parlament a podepsat prezident. Příspěvek bude moci být vyplácen až do uvolnění všech opatření, která podnikatele nějakým způsobem omezuje. Vláda s nimi zatím počítá do 8. června.

Podle dřívějšího vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové se podmínky programu Pětadvacítka nijak nemění. Pro získání bonusu i po 30. dubnu bude ale zapotřebí předložit nové čestné prohlášení.

Další příspěvek

Nový příspěvek živnostníkům a podnikatelům stát pravděpodobně zaručí ještě za celý květen a prvních osm dní v červnu, kdy dojde k poslední vlně uvolňování restrikcí. V plné výši tedy bude možné nově žádat za květen a prvních osm dnů června maximálně o 19 500 korun, uvádí server iDnes s odvoláním na tiskovou zprávu ministerstva financí.

„Malá eseróčka bez zaměstnanců jsou jedním z posledních podnikatelských segmentů, který ještě nebyl cíleně podpořen. Ve středu předložíme na vládu stejnou podporu jako pro OSVČ, to znamená 500 Kč za den, počínaje 12.Pr březnem,“ oznámil v pondělí ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Zvýšení platby za státní pojištěnce

Vláda stejně tak v pondělí schválila návrh na zvýšení plateb za státní pojištěnce. Od letošního června se jedná o 500 korun za osobu s tím, že od ledna příštího roku dojde k navýšení o dalších 200 korun. Doposud stát odváděl za každého pojištěnce 1067 korun. Jedná se o důchodce, vězně, ženy na mateřské či o nezaměstnané osoby přihlášené na ÚP.

Zvýšení schodku rozpočtu

Kvůli dopadům pandemie koronaviru vláda také v pondělí schválila další zvýšení letošního schodku rozpočtu na 300 miliard Kč. Před pandemií byl schodek naplánován na 40 miliard.

Související články

Další články