Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Vláda rozhodla o přítomnosti dětí ve školách: Jestli je tam chcete, nahlaste to vedení do půlnoci

Vláda rozhodla o přítomnosti dětí ve školách: Jestli je tam chcete, nahlaste to vedení do půlnoci
Zdroj: Pixabay.com
+ Další 4 fotografie
školství
Od 25. května se mohou děti z prvního stupně vrátit do škol. O tom informovalo ministerstvo školství už v několika posledních týdnech. V pondělí 18. května to schválila vláda a rodiče, pokud své děti do školy pošlou, to musí oznámit do půlnoci stejného dne. Na rozhodnutí a uvědomění vedení mají už jen pouhých pár hodin...

Podle nejnovějších manuálů, které vydalo ministerstvo školství po domluvě s epidemiology, budou děti ve školách rozřazeni do několika skupin po patnácti, aby se zamezilo šíření koronaviru. Aby se na to vedení škol mohlo připravit a skupiny vytvořit, rodiče je musí obeznámit nejpozději do půlnoci 18. května.

Postup je znám od začátku května

Aneta Lednová, tisková mluvčí ministerstva školství, pro Novinky uvedla, že se o takovém postupu ví už od 2. května, kdy byly manuály rozeslány do škol. "Je to formální akt ze strany ministerstva zdravotnictví, informace byla známá předem," dodala mluvčí.

Dobrovolně při další rozvolňovací vlně, tedy od 25. května, budou moci do škol nastoupit žáci prvního stupně. Druhý stupeň se bude moci vrátit do škol během června, o čemž bude vláda pravděpodobně ještě jednat. Rodičům, kteří pošlou své děti do školy, bude odebrán nárok na ošetřovné. To neplatí pro rodiče, kteří kvůli zdravotním či sociálním důvodům nemohou své děti do škol poslat. Ti budou mít i nadále na ošetřovné nárok.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy