Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vláda představila další opatření: Zákaz alkoholu na veřejných místech, zavírání barů

Vláda představila další opatření: Zákaz alkoholu na veřejných místech, zavírání barů
Zdroj:
koronavirus
Vládní opatření se den ode dne rozšiřují a jsou stále radikálnější. V pondělí zasedla vláda, aby projednala, jak dál zabránit šíření koronaviru. Pozdě večer pak premiér Andrej Babiš, ministr zdravotnictví Roman Prymula, ministr vnitra Jan Hamáček a ministr školství Robert Plaga představili omezení, které mají pomoci v boji s koronavirem. Co českou veřejnost čeká?

Česká republika je v tuhém boji s epidemií koronaviru. Premiér Andrej Babiš (66) hovořil o tom, že máme jednu jedinou šanci a musíme ji využít. Až do 2. listopadu čekají Českou republiku hodně složité časy. S čím musí občané počítat?

Zákaz alkoholu, zavírání hospod

Od půlnoci 14. října vláda zavře všechny restaurace, bary a kluby. Na veřejnosti se nesmí pít alkohol. V restauracích může do 20 hodin fungovat pouze výdejní okénko.

Dochází k výraznému omezení sociálního kontaktu. Od středy je možné se sdružovat maximálně v počtu 6 osob.

Roušky na zastávkách

Od středy bude v Česku povinné nosit roušky na zastávkách veřejné dopravy, tedy na jejich nástupištích, v přístřešcích a čekárnách. Opatření zatím platí do 3. listopadu, kdy má skončit nouzový stav.

Zavřené školy

Od středy do 1. listopadu budou kvůli koronavirové epidemii uzavřeny školy včetně prvního stupně základních, přejdou na distanční výuku. Mateřských škol se opatření netýká.

KOMPLETNÍ ZPRAVODAJSTVÍ O KORONAVIRU NAJDETE ZDE.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy