Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Vláda povolila jíst párky a pít pivo: Jaká pravidla musíte venku dodržet?

Vláda povolila jíst párky a pít pivo: Jaká pravidla musíte venku dodržet?
Zdroj: archiv Andrej Babiš
+ Další 2 fotografie
Koronavirus
Kvůli koronavirové pandemii platí v Česku mimořádný nouzový stav. Platí různá speciální opatření, která mají šíření viru eliminovat. Policie nabádá občany, aby na veřejnosti nekonzumovali a nepili pivo. Nicméně premiér Andrej Babiš uvádí, že lidé na veřejnosti pivo pít smějí a konzumovat také. Jaká pravidla pro to ale platí?

Nový typ koronaviru se rozšířil téměř do všech koutů světa. Bohužel se nákaze nevyhnula ani Česká republika. V zemi byl vyhlášen stav nouze a vláda zavedla speciální opatření, aby zabránila šíření viru.

Konzumace na veřejnosti

Na veřejnosti je povinnost nosit roušku a řadu lidí napadá otázka, jak je to s konzumací venku. Policie nabádá občany, aby pravidla dodržovali. "Na veřejnosti se nesrocovat, nepít pivo, nejíst párek, nekouřit a nelízat zmrzlinu," apelují na twitterovém účtu.

Jenže podle premiéra Andreje Babiše (65) lidé smějí při koupi piva, zmrzliny či párku v okénku na ulici občerstvení zkonzumovat v okolí. Musí od něj ale odejít alespoň deset metrů stranou. Zároveň musí dodržovat vzdálenost alespoň dva metry od ostatních konzumujících.

"Hodně se ptáte, jak se máte chovat u výdejových okének rychlého občerstvení. Tady je odpověď přímo od profesora Prymuly. Když si koupíte potraviny do ruky, třeba párek, pivo nebo zmrzlinu u okénka, můžete je zkonzumovat v okolí, ale musíte odejít aspoň 10 metrů stranou od okénka," informoval premiér na sociální síti.

"Také samozřejmě dodržet minimální vzdálenost 2 metry od ostatních. Tato forma by měla být využívána pouze pro potřeby nutného občerstvení. V ostatních případech důrazně doporučujeme konzumaci potravin v domácích či jiných prostorech splňujících odpovídající hygienické zásady," dodal.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy