Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Vláda plánuje obírat šťastné výherce loterie o jejich zisk: Chtějí zdanit výhry!

Vrchol
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se snaží prosadit, aby výherci loterie odváděli daně státu. Pro pravidelné sázkaře je to velmi nepříjemná zpráva, protože doposud výherci nemuseli odvádět daň z příjmu.

Výhry z loterií jsou oproštěny od daně z příjmu a výherci tak nemusejí odvádět procenta z výhry státu. Vše se ale může změnit kvůli daňovému balíčku, který prosazuje ministryně financí Alena Schillerová.

Jestliže budete mít štěstí a vyhrajete v loterii více než sto tisíc korun, měli byste do státní kasičky odvést 15 procent. Tato změna by se dotkla například Fortuny, Sportky, Účtenkovky, ale i kasin a dostihů. Sazka, která je největší loterijní společností v Česku, návrh jednoznačně odmítá. Zdanění výher považují za naprostý nesmysl, což je zcela pochopitelné.

Sázkové společnosti už nyní odvádějí sektorovou daň, kterou chce stát zvýšit a nyní chce ještě výhercům odepírat plnou částku jejich výhry. Podle webu Penize.cz přišla Schillerová s návrhem na poslední chvíli. Pokud jí návrh projde, zvýší se daňová zátěž výhercům, ale i provozovatelům. Co si o tom myslíte vy? Přijde vám to správné ochuzovat šťastné výherce, nebo s návrhem také naprosto nesouhlasíte?

Související články

Další články