Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Vláda plánuje obírat šťastné výherce loterie o jejich zisk: Chtějí zdanit výhry!

Zdroj: Archiv
Vrchol
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se snaží prosadit, aby výherci loterie odváděli daně státu. Pro pravidelné sázkaře je to velmi nepříjemná zpráva, protože doposud výherci nemuseli odvádět daň z příjmu.

Výhry z loterií jsou oproštěny od daně z příjmu a výherci tak nemusejí odvádět procenta z výhry státu. Vše se ale může změnit kvůli daňovému balíčku, který prosazuje ministryně financí Alena Schillerová

Jestliže budete mít štěstí a vyhrajete v loterii více než sto tisíc korun, měli byste do státní kasičky odvést 15 procent. Tato změna by se dotkla například Fortuny, Sportky, Účtenkovky, ale i kasin a dostihů. Sazka, která je největší loterijní společností v Česku, návrh jednoznačně odmítá. Zdanění výher považují za naprostý nesmysl, což je zcela pochopitelné.

Sázkové společnosti už nyní odvádějí sektorovou daň, kterou chce stát zvýšit a nyní chce ještě výhercům odepírat plnou částku jejich výhry. Podle webu Penize.cz přišla Schillerová s návrhem na poslední chvíli. Pokud jí návrh projde, zvýší se daňová zátěž výhercům, ale i provozovatelům. Co si o tom myslíte vy? Přijde vám to správné ochuzovat šťastné výherce, nebo s návrhem také naprosto nesouhlasíte?

Související články

Další články