Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Vláda opět hází lidem klacky pod nohy: Čestné prohlášení o samotestu už neplatí

Zdroj: pixabay.com
Nová pravidla

Při návštěvě restaurací nebo kulturních akcí se už nelze prokazovat čestným prohlášením o absolvování testu v zaměstnání nebo samotestu. Ministerstvo zdravotnictví pozměnilo pravidla a zapotřebí nyní bude doklad o prodělání koronaviru, oficiální test nebo očkování. 

Navštívit kulturní akce, sport nebo restaurace se zdá být stále složitější. Už nestačí se prokázat pouze čestným prohlášením o provedení antigenního samotestu. Pokud člověk nemá dokončené očkování, potvrzení o prodělané nemoci nebo laboratorně provedený antigenní test, nemůže se svým samotestem vstoupit do provozoven. Samotest může využít jen v případě, že se nachází přímo na místě vstupu do určité provozovny nebo do areálu.

Systém OTN

V současnosti platí systém zvaný OTN, tedy Očkování, Test a prodělaná Nemoc.Sjednotili jsme pravidla tak, aby všude platily stejné podmínky pro vstup, a navíc aby dospělí mohli využít testy ze zaměstnání a děti ze školy, případně aby byla možnost otestovat se na místě. Návštěva akcí a služeb tak bude pro všechny dostupná a současně bezpečná,“ vysvětlil před časem ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Do září mají možnost se lidé testovat zdarma. Každý měsíc mohou absolvovat dva PCR a až čtyři antigenní testy. Od září však tato možnost skončí a za testy se bude platit.

Související články

Další články