Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Vláda na poslední chvíli cukla. Respirátory budou povinné až od čtvrtka

Zdroj: Profimedia
Koronavirus
Původně měly být povinné respirátory na vybraných místech od úterka 23. února. Po dnešním jednání vlády je ale všechno jinak. Platnost nařízení se nakonec posouvá na čtvrtek 25. února. Povinnost nosit respirátor nebo dvě roušky bude například v MHD nebo v některých obchodech.

Vláda dnes mimo jiné jedná i o povinném nošení respirátorů na vybraných místech, jako jsou například obchody nebo MHD. Jednání se ale protáhlo až do nočních hodin. I kvůli tomu se odsouvá nařízení nosit respirátory nebo dvě roušky najednou až na půlnoc ze středy na čtvrtek.

Povinnost nosit respirátor nebo dvě roušky najednou bude platit v obchodech, provozovnách služeb, na zastávkách či v prostředcích hromadné dopravy nebo na letištích. Nařízení se lidé nevyhnou ani ve zdravotnických zařízeních, kde se poskytuje ambulantní péče, nebo v pobytových zařízeních sociálních služeb. Povinné respirátory budou také v autech, pokud v nich nepojedou členové jedné rodiny.

Pro nařízení bude platit také řada výjimek. Respirátorům se tak vyhnou třeba děti, sportovci nebo soudci. Výjimku mají nakonec i školky.

Související články

Další články