Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Vláda chystá tiskovku: Bude se zpřísňovat, mohou to odnést hospody i akce

Vláda chystá zpřísnění: Co hrozí?
Zdroj: Jan Handrejch / Právo / Profimedia
Koronavirus

Ve čtvrtek od 15:30 chystá Andrej Babiš a jeho dosluhující vláda tiskovou konferenci, na níž mají v plánu zpřísnit opatření. Podle predikcí se to může dotknout hlavně restaurací, barů i hromadných kulturních nebo sportovních akcí. Zdroje Seznam Zpráv prozradily, že ministerstvo plánuje vyhlásit nouzový stav.

O zpřísnění opatření proti epidemii koronaviru se mluví již delší dobu. Před pár dny se často skloňoval nouzový stav, který pak ale nakonec vyhlášen nebyl. Vláda v demisi v čele s Andrejem Babišem ovšem má dnes v plánu představit některá opatření, aby se předešlo dalšímu šíření. Tiskový brífink je sice naplánován také na pátek, ale veřejnost se možná něco dozví již o den dříve. A nedá se vyloučit ani nouzový stav.

Lockdown prý nehrozí

Lockdown však podle Babiše nehrozí. „V pátek přijmeme nějaká další opatření, která budou omezovat kontakty lidí, a nebude to lockdown,“ uvedl. „Samozřejmě situace není dobrá a já bych chtěl vyzvat všechny seniory nad 60 let, aby maximálně omezili své sociální kontakty a aby se co nejdříve očkovali posilující dávkou,“ dodal premiér v demisi.

Podle současné vlády by měli lidé omezit kontakty s jinými lidmi na minimum. Zároveň její představitelé uvedli, že pokud vzniknou plošná opatření, budou se týkat i očkovaných.

Zavřou se kluby a diskotéky?

Zdroje Seznam Zpráv prozradily, že ministerstvo plánuje vyhlásit nouzový stav a kromě toho také zrušit vánoční trhy a zavřít kluby nebo diskotéky. Omezení by se mělo týkat také hospod a restaurací v nočních hodinách. Dojít by mělo i k omezení hromadných akcí nad tisíc lidí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy