Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Vláda chce uplatit důchodce rouškovným: Dejme rovnou milion každému, směje se Fiala

Vláda chce uplatit důchodce rouškovným: Dejme rovnou milion každému, směje se Fiala
Zdroj: archiv
+ Další fotografie
předvolební boj
Ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) chce v pondělí na jednání vlády navrhnout rouškovné pro důchodce s tím, že by každý dostal 6000 korun. Státní kasu by to stálo asi 18 miliard. Odborníci se chytají za hlavu, označují takový krok za fiskální šílenství a předseda ODS v reakci navrhl dát rovnou milion korun každému Čechovi.

"Na nejbližší schůzi Poslanecké sněmovny navrhneme jednorázový příspěvek jeden milion korun pro každého občana. Vzhledem k tomu, že populisté a socialisté zjevně vynalezli nekonečný rozpočet, neměl by to být problém a jistě nás podpoří," napsal Petr Fiala na Twitteru.

Ministr všeho Karel Havlíček (za ANO), který fušuje zřejmě už i do financí, prohlásil v pořadu Partie, že návrh jednorázového příspěvku 5000 až 6000 Kč pro důchodce rozpočet ustojí. Kde se oněch 18 miliard vezme, o to cudně pomlčel.

Podle místopředsedy sněmovního rozpočtového výboru Jana Skopečka (ODS) je tento krok předvolební korupcí a ekonom Mojmír Hampl ho v pořadu Otázky Václava Moravce označil za fiskální šílenství.

„Vláda má pocit, že po tomto mimořádném roce, který zcela objektivně udělá díru do financí, že v tom můžeme pokračovat do nekonečna. Když si to vezmeme z pohledu vyjádření premiéra Andreje Babiše, že bude stát řídit jako firmu. Když se firmě nedaří, neprodává a půjčuje si, tak v tu chvíli přemýšlet nad odměnami pro zaměstnance je fiskální šílenství,“ prohlásil Hampl.

O svých úmyslech s rouškovným informovala Ministryně sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) televizi Nova.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy