Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

Vjel do protisměru a srazil se s kamionem: Úspěšný hokejista Burda (†45) děsivou bouračku nepřežil

Lovec talentů pro NHL a bývalý hokejový reprezentant Václav Burda (†45) v pondělí zemřel při děsivé bouračce. Pravděpodobně usnul za volantem a fatální srážku s velkým kamionem nepřežil.

V pondělí těsně po půlnoci zemřel Václav Burda, bývalý hokejový reprezentant, hráč pražské Sparty a lovec talentů pro NHL. Tragédie se stala na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí.

Burda nezvládl řízení svého passatu, údajně mohl usnout za volantem. Policisté zatím nemají jasno v tom, proč na rovném úseku vjel do protisměru, kudy zrovna projížděl kamion. Čelní srážka se pro Burdu stala osudnou.

„I když se řidič nákladního vozu snažil brzděním a vyhýbáním střetu zabránit, bohužel došlo k nárazu,“ sdělila policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Truchlí nejenom rodina a kamarádi, jde i o ohromnou ránu pro zámořský hokej. „Venca byl skvělý hokejista a vynikající a férový chlap. Několikrát jsem ho oslovil a přál jsem si, aby byl ve Spartě, ale miloval práci skauta. Přesto byl pořád naší organizaci velmi blízký. Prožíváme velkou bolest nad jeho ztrátou a chtěl bych tímto za nás všechny vyjádřit upřímnou soustrast pozůstalým a rodině,“ řekl majitel klubu Petr Bříza webu Sparty.

Tragédie bude ještě předmětem policejního vyšetřování. Řidiči náklaďáku ani spolujezdci se nic nestalo.

Mohlo by vás zajímat

Další články