Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Vítězslav Jandák usiluje o křeslo v Senátu: Do boje však nevyrazí v barvách ČSSD

Zdroj: Česká televize
+ Dalších 5 fotografií
Jandák v Senátu
Vítězslav Jandák nyní všechny velmi překvapil. Chce usilovat o místo v Senátu. Do boje by se pustil v barvách ANO, přičemž na druhé straně by mu oponoval za ČSSD bývalý šéf horní komory Milan Štěch.

Volby o křeslo v Pelhřimově budou letos opravdu zajímavé. Zatím to vypadá, že se v boji utkají tři známá jména. Proti bývalému předsedovi Senátu Milanu Štěchovi, který bude svoji pozici obhajovat, se postaví dva bývalí členové ČSSD. Jedním z nich bude starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrvka, který vyrazí za hnutí Změna.

Kdo svou účastí zcela překvapil, je herec a politik Vítězslav Jandák. Ten by měl o křeslo v horní komoře Parlamentu usilovat v barvách ANO. Možnost své kandidatury sám Vítězslav potvrdil a dodal, že do ANO nepřestupuje. „Nepřestupuji do ANO. Oslovila mě jihočeská organizace ANO, tak jsem jim řekl, že to budu zvažovat. Uvidíme. Pokud by to dopadlo, kandidoval bych jako nestraník a nezávislý kandidát pod hlavičkou ANO,“ komentoval pro MF Dnes Jandák.

Muž mnoha tváří

Jandák je mužem mnoha tváří. Krom toho, že si vybudoval skvělou hereckou kariéru, se mu podařilo zazářit i v politice. Politice se začal věnovat už v roce 1989. Za ty roky působení vystřídal mnoho pozic a byl označován za nejpopulárnějšího politika. Působil například jako nestraník na postu ministra kultury ve vládě Jiřího Paroubka. Dnes působí především v Radě Českého rozhlasu, kam usedl v červnu 2017.

Co se týče herectví, zahrál si například v Arabele či Černých baronech. Debutoval také ve filmu Bastardi a před nedávnem se objevil v seriálu České televize Místo zločinu Ostrava.

Související články

Další články