Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Vítězslav Jandák o Popelce: Na place se tehdy dost pilo, byla větší pohoda

Zdroj: archiv Česká televize
+ Další fotografie
Vítězslav Jandák (72) si svou nejslavnější roli střihl v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Po letech od natočení se upřímně rozpovídal o tom, jak to na placu chodilo, a také, kdo byl jeho tajnou láskou. Libuše Šafránková to ale nebyla.

Vítězslav Jandák, který se raději věnoval politice než herectví, si zahrál v legendární pohádce Tři oříšky pro Popelku. Objevil se v roli princova kumpána a stal se tak nedílnou součástí české kinematografie. Jandák poskytl pro Blesk rozhovor, v němž prozradil pikantnosti, o kterých neměl nikdo ani tušení.

S Pavlem Trávníčkem a Jaroslavem Drbohlavem tvořili skvělou partu a během natáčení si užili spoustu legrace. "Jarda Drbohlav neměl rád ježdění na koni a my mu to všelijak komplikovali," vzpomínal Jandák.

Nejen oni, ale i ostatní herci si natáčení pohádky moc užívali. "Tehdy se u filmu pilo dost, ale taky byla větší pohoda. Dnes by si nikdo nedovolil na natáčení popíjet, protože teď je všechno pod strašným tlakem peněz. A mezi námi - herci popíjejí možná i víc než za našich časů, jen se víc snaží, aby s tím nebyli na očích," svěřil se Vítězslav.

Ne vždy to byla ale taková zábava. Vítězslav přišel při tvorbě Popelky k úrazu. "Když mě kůň vyhodil a já dopadl na hrušku sedla, zlomil jsem si kostrč. S tím jsem pak absolvoval celé natáčení. Před jízdou na koni jsem vždycky od přítomného doktora dostal injekci proti bolesti," řekl Jandák.

Také se pochlubil s tím, že si na placu někoho vyhlédl. Většina toužila po Libušce Šafránkové. Jenže Jandák pokukoval po někom úplně jiném. "Libuška byla a je kánonicky krásná. Ale nebyla můj typ, uchvacovala mě svým hraním. Já trochu toužil po královně, té Karin Leschové. Byla taková ledově krásná. Snažil jsem se na ni udělat dojem, ale nefungovalo to," prozradil Vítězslav.

Související články

Další články