Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Vítězové Českých lvů 2020: Večer ovládl film Nabarvené ptáče, sošku získal i Most!

Tvůrci seriálu Most!
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 13 fotografií
ocenění
Slavnostní předávání cen Český lev za rok 2019 je u konce. Letošní, tedy 27. ročník byl obzvláště silný. Výsledky v několika kategoriích překvapily, ale některá vítězství se očekávala. Kdo tedy zvítězil v nejsledovanějších kategoriích a umístil se na předních příčkách váš favorit?

Výroční filmové ceny posedmadvacáté rozdala Česká filmová a televizní akademie. Vítězové si své sošky převzali v budově pražského Rudolfina, kde slavnostní večer moderoval herec Václav Kopta Pojďme se podívat, kdo letos zvítězil.

Nejlepší film

V kategorii Nejlepší film byly nominovány následující snímky: Na střeše, Nabarvené ptáče, Staříci, Tiché doteky a Vlastníci. Nejvíce nominací mají právě Vlastníci s dvanácti želízky v ohni, Nabarvené ptáče jich získalo 11 a Staříci 10. Stejná pětice filmů bojovala o cenu za režii.

První místo získal film Nabarvené ptáče režiséra Václava Marhoula

Nejlepší herečka

V kategorii Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli se utkaly herečky Jenovéfa Boková za film Karel, já a ty, Iva Janžurová za film Teroristka, Eliška Křenková za film Tiché doteky, Dagmar Havlová za film Vlastníci a stejně tak Tereza Ramba (30) za film Vlastníci.

Sošku si odnesla Tereza Ramba za film Vlastníci

Nejlepší herec

Ve stejné kategorii mezi muži byli nominováni Alois Švehlík za film Na střeše, Petr Kotlár za film Nabarvené ptáče, Hynek Čermák za film Národní třída, Jiří Schmitzer za film Staříci a Jiří Lábus za film Vlastníci.

Vítězem se stal Jiří Schmitzer za film Staříci

Nejlepší režie

V kategorii Nejlepší režie byli nominováni Jiří Mádl s filmem Na střeše, Václav Marhoul za Nabarvené ptáče, Martin Dušek, Ondřej Provazník za film Staříci, Michal Hogenauer s filmem Tiché doteky a Jiří Havelka za film Vlastníci.

Sošku za první místo si přebral Václav Marhoul za film Nabarvené ptáče

V kategorii Nejlepší dokumentární film byly nominovány filmy Dálava režiséra Martina Marečka, Forman vs. Forman režisérky Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny, Jiří Bělohlávek: „Když já tak rád diriguju..." režiséra Romana Vávry, Jiří Suchý – Lehce s životem se prát režisérky Olgy Sommerové a Jiří Trnka: Nalezený přítel režiséra Joëla Fargese.

V této kategorii zvítězil film Martina Marečka Dálava

Vedlejší role

V kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli byly nominovány Anna Geislerová za film Amnestie, Jitka Čvančarová (41) za film Nabarvené ptáče, Kateřina Janečková za snímek Národní třída. Za film Vlastníci získaly nominaci Klára Melíšková a Pavla Tomicová

V této kategorii zvítězila Klára Melíšková

V kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli byli nominováni Duy Anh Tran za film Na střeše, Jan Cina za snímek Národní třída, Ladislav Mrkvička za film Staříci, Vojtěch Kotek za Vlastníky a David Novotný rovněž za film Vlastníci.

Vítězem se stal Ladislav Mrkvička

Cenu v kategorii Nejlepší dramatický televizní seriál získal Most! režiséra Jana Prušinovského a scénáristy Petra Kolečka

Nominace vybíralo 313 akademiků ze 64 filmů splňujících kritéria Českého lva. Cenu filmových fanoušků si odnesl snímek Ženy v běhu už v rámci nominací v polovině ledna.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy