Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Vítězka StarDance odhodila zábrany a kojí na veřejnosti: Její slova vás dostanou

+ Dalších 12 fotografií
kojení na veřejnosti
Herečka Marie Doležalová (31) si užívá své malé dcerky Alfrédy, kterou má s tanečníkem Markem Zelinkou (32). Marie je známá především ze seriálu Comeback, ale v současné době si dává od práce na nějakou dobu pokoj. Na sociálních sítích čas od času ukáže fotku své roztomilé ratolesti. Tentokrát se ale vítězka StarDance pořádně rozepsala na téma kojení na veřejnosti.

Marie Doležalová rozhodně nepatří mezi ty herečky, které jsou kdovíjak aktivní na sociálních sítích. Když už se ale k něčemu vyjádří, tak to má hlavu a patu. Není to tak dlouho, co se herečka stala maminkou a přivedla na svět svého prvního potomka, dceru Alfrédu. Zpečetili tak svou lásku s Markem Zelinkou, která mezi nimi vznikla ve StarDance, přičemž celou soutěž vyhráli.

Tanečník Martin Zelinka se stal hrdým otcem a všichni tři si teď užívají rodinné pohody. V poslední době se hodně řeší kojení na veřejnosti. A Marie se rozhodla, že k tomu má také co říct.

„Přiznám se, že veřejně podporovat kojení mi připadalo trochu zbytečný, jako by to snad nebylo nad slunce jasný, že když to jde, je to to nejkrásnější. Ale když tak letí internetem názory, že se ženy nemusí stydět, když děťátko odstaví brzo z vlastních důvodů, došlo mi, že je fajn, postavit se na stranu kojení,“ rozepsala se herečka.

„Je to dar a měli bychom si ho vážit. A s citlivostí a lehkým ostychem a citem pro věc by mělo být přirozené kojit ve veřejných prostorech. A ať už kojící, nebo nekojící, všechny maminky dohromady pojďme snít o tom, že mateřství bude mít svoji váhu. Jako činnost, která toho pro budoucnost dělá víc, než by se zdálo.“

„Pojďme měnit svět na takový, kde maminky nemusí spěchat zpátky do práce, do společnosti, do formy a do víru dění, jen aby byly zase správné. Na svět, kde správně je být maminkou, která dává svému miminku prioritu před vnějším tlakem tak dlouho, dokud cítí, že je to správné,“ dodává.

A co si myslíte o kojení na veřejnosti vy? Souhlasíte se slovy herečky?

Mohlo by vás zajímat

Další články