Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Vítězka StarDance Baďurová truchlí: Umučili jí koně, za dopadení zrůdy vysoká odměna

Vítězka StarDance Baďurová truchlí: Umučili jí koně, za dopadení zrůdy vysoká odměna
Zdroj: Archiv Kateřiny Baďurové Janků
+ Dalších 6 fotografií
tragédie
Ublížit nevinnému zvířeti je opravdu nelidský čin. V současné době tento problém řeší zemědělec Daniel Pitek. Opatroval totiž kobylu, která dříve patřila vicemistryni Evropy ve skoku o tyči a vítězce StarDance Kateřině Baďurové Janků (37). Koně někdo zvráceným způsobem zabil, připomíná to dokonce nějaký rituál.

Zemědělce a chovatele Daniela Pitka čekal příšerný pohled, když dorazil do výběhu na své farmě. Farmář nalezl jednoho ze svých koní mrtvého, podle Blesku zastřeleného kuší. Pitek o celém neštěstí napsal příspěvek a připojil k němu i velmi drsnou fotografii, která není pro slabší povahy. Kromě toho, že zemřelo nevinné zvíře, se pachatel na kobyle nechutně vyřádil. Uříznul jí totiž ucho a vydloubl oko, což může být dost podobné nějakému rituálu...

"Již skoro měsíc a půl intenzivně pátrám po lidské zrůdě, která nám v říjnovém týdnu po konání senátních voleb na pastvině pod Milešovkou zákeřným a trýznivým způsobem zabila a zohavila hodnou a důvěřivou kobylku jménem Indie, která vozila děti a za čtrnáct let, co žila u nás na statku, rozdala spoustu radosti," vylíčil situaci Daniel Pitek.

Kůň patřil vítězce StarDance Baďurové

"Ať byly motivem útoku moje politické a veřejné aktivity nebo zvrácená touha úchylného jedince uspokojit svoje vražedné choutky na někom, kdo se nemohl bránit, výsledkem je smrt nevinného zvířete, kterou chápu jako útok na moji rodinu a na můj domov. Proto nabízím odměnu 250 000,- Kč tomu, kdo přijde s informacemi, které povedou k rychlému dopadení a spravedlivému potrestání pachatele tohoto ohavného činu," požádal o pomoc "sedlák pod Milešovkou", jak si Pitek říká.

"Pomodli se, protože mi zůstaly jenom smutek a nenávist. Nepřestanu tě nikdy hledat, dokud tě nenajdu a až tě najdu, tak se postarám, abys už nikdy nikomu neublížil. Sejdeme se v pekle," vzkázal rozlícený zrůdě, která připravila o život hodnou kobylu Indii. Vítězka páté řady StarDance, Kateřina Baďurová Janků, které kůň patřil, volá i s manželem po pomstě také.

"V jistých výjimečných situacích je právo neúčinné. Proto je třeba jednat mimo zákonný rámec, aby bylo dosaženo přirozené spravedlnosti. To není pomsta. Odplata není hodnotný motiv, jen emocionální reakce. Ne, pomsta ne. Trest!" citoval výškař Tomáš Janků komiksovou postavu známou jako The Punisher. "Nikdy tě nepřestanem hledat, ty zm*de!" dodal nakonec.

Foto zohaveného a zabitého koně naleznete v galerii, není to však pro slabší povahy...

Související články

Další články

Nejnovější kauzy