Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Vítězka StarDance a hvězda z Nejkrásnější hádanky: Při natáčení jsem měla strach, říká Khek Kubařová

Ladislav Potměšil, Veronika Khek Kubařová a Jan Dolanský v pohádce Nejkrásnější hádanka.
Zdroj: Se souhlasem Falcon
+ Další 4 fotografie
vánoční rozhovor
Nejkrásnější hádanka patří k jedné z nejoblíbenějších pohádek, a to nejen českých diváků. Vyšla v roce 2008 a je považována za jednu z prvních českých moderních pohádek. Do hlavní role krásné princezny byla obsazena herečka Veronika Khek Kubařová (33), která společně s hercem Ladislavem Potměšilem (75), který ztvárnil krále, pro eXtra.cz prozradili nejen fakt, jak se jim role šlechticů hrála, ale také se svěřili s jejich nezapomenutelnými zážitky z natáčení.

Pohádku Nejkrásnější hádanka považují diváci za jednu z nejkrásnějších moderních českých pohádek, kterou si rádi pustí nejen o svátcích vánočních. Režisér Zdeněk Troška se rozhodl do hlavní role krásné princezny Rozmarýny obsadit herečku Veroniku Khek Kubařovou, která na natáčení pohádky ráda vzpomíná.

"Byl to vždy můj sen si zahrát princeznu. Už jako malá holka jsem si dávala punčocháče na hlavu, abych měla jakože 'dlouhé vlasy', po babičce jsem si obouvala lodičky a po mamince šaty z tanečních. Pak jsem lítala po zahradě a dělala jsem, že jsem princezna," prozradila. "Celé natáčení jsem si velmi užívala, i ty krásné šaty, které jsem mohla obléct. Moje dušička se vrátila zpět do dětství," dodala pro redakci eXtra.cz.

Nezapomenutelné zážitky z natáčení

Krásná herečka také zavzpomínala na momenty, které jen tak z hlavy nedostane. "Ty šaty měly ale samozřejmě i praktické limity. Když se tedy natáčelo třeba zrovna v lese, kde byly postavené pouze pojízdné záchody, tak se v těch bohatých šatech zkrátka nikam neschováte, ani do toiky, ani za strom, takže tohle bylo opravdu velmi komplikované," prozradila Veronika s úsměvem na tváři.

"Také si pamatuji, že v jedné scéně, kdy jsme běhali v bílém písku, tak se tam zrovna zdržovaly vosy a měla jsem strach, že je naberu pod tu velkou sukni a vytvoří si tam vosí úl," dodala.

Veronika také prozradila, že i po dotočení pohádky s některými účinkujícími stále udržuje kontakt, pro velké překvapení to ale není nikdo, kdo v pohádce hrál. "Kontakt udržuji s Václavem Šandou, který dělal během natáčení pohádky nosiče a měl velký sen stát se hercem. To se mu nakonec povedlo a dnes je členem Činoherního studia," prozradila.

Ani Ladislav Potměšil to neměl v roli krále jednoduché

I herec Ladislav Potměšil, který ztvárnil v pohádce krále, pro redakci eXtra.cz svěřil nějakou z jeho vzpomínek na natáčení. "Na natáčení velmi rád vzpomínám. Natočil jsem mnoho televizních pohádek, ale jenom jednu filmovou," prozradil herec. "Měl jsem kolem sebe spoustu krásných dvorních dam a s jednou z nich, s Romankou, udržuju dodnes kontakt. Manželka o tom ví," dodal úsměvně.

Stejně jako Veronika Kubařová si vzpomněl i na některé méně příjemné situace z natáčení. "Nepříjemná vzpomínka na natáčení je, že jsem měl na sobě asi patnáctikilový kostým, na hlavě paruku, nalepené vousy, na hlavě korunu a byla děsná vedra. Vousy se stále odlepovaly a kostým jsem okamžitě propotil," prozradil.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy