Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Vítězka MasterChefa Kristína Nemčková: Přítel? Můj osobní život je vaření

Zdroj: Instagram
+ Dalších 14 fotografií
rozhovor
Nesložila ještě ani maturitní zkoušku a už se může pyšnit titulem MasterChef Česko 2019. Talent, který v sobě vítězka kulinářské soutěže Kristína Nemčková (17) má, je opravdu nevídaný. Kromě vaření vydala spolu se svou babičkou netradiční kuchařku, o kterou je velký zájem. Jaké další sny si chce studentka obchodní akademie ještě splnit?

Jak se změnil váš život po vítězství v MasterChefovi?

Lidi mě poznávají na ulici, reagují na mě, je to milé. Změna nastala hlavně v tom, že jsem poskytovala hodně rozhovorů a jsem více vidět. Teď například na všech OMV čerpacích stanicích, kde je můj sendvič.

Čemu aktuálně věnujete nejvíc času?

Po soutěži se spustila lavina rozhovorů v médiích, ale nejvíce času mi zabraly odpovědi na všechny gratulační zprávy na Instagramu a Facebooku a zároveň mi nejvíce času zabírá má kniha #UPGRADE. Autogramiáda, balení a odesílání zásilek, věnování do knížek, odpovědi na dotazy… Atd.

Splnila jste si výhrou svůj sen. Jaký další sen si teď toužíte splnit?

Nebylo primární vyhrát soutěž, nedoufala jsem ani, že se do ní dostanu kvůli věku i svým zkušenostem. Ale podařilo se a čím jsem se blížila k finále, tím se sen stával reálnějším a dosažitelnějším. Podařilo se a pocit vítězství byl nepřekonatelný. Můj životní sen je mít restauraci nebo v nějaké špičkové pracovat, ale tento sen má ještě svůj čas. Těším se na vše, co mě čeká.

Na co jste použila výhru půl milionu korun?

Výhra je “uložena” na studia v Londýně, ráda bych po maturitě na roční studium gastronomické školy Cordon Blue.

Pro koho nejraději vaříte? A co?

Žiji s rodiči a sestrou, takže moji nejčastější strávníci je právě moje rodina. Takže ráda vařím pro ně a poslední měsíce to byla porota v soutěži MasterChef. Kdy se vám tohle poštěstí?

To, co navařím, většinou nevařím dvakrát. Hledám stále nové kombinace a přijde mi to jako ztráta času. Takže ráda vařím nové věci, suroviny, kombinace a mám obrovskou radost, když se trefím do chutě každému. Zrovna dnes jsem dělala chobotnici s mangovou omáčkou a cukinovo-špenátovým salátkem a opravdu se to povedlo!

Máte čas i na osobní život, na lásku?

Vaření je můj osobní život a mám tolik času, kolik potřebuji.

Jak hodnotíte vaření známých českých kuchařů Babici a Pohlreicha?

Je těžké hodnotit kohokoliv z pohledu sedmnáctileté holky. Jedla jsem jídlo jenom od pana Pohlreicha a to mi moc chutnalo.

Související články

Další články