Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Vítězka MasterChefa Kristína Nemčková neusnula na vavřínech: Jde si za svým

Zdroj: Instagram
+ Dalších 15 fotografií
úspěch
Nesložila ještě ani maturitní zkoušku a už přes půl roku se může pyšnit titulem MasterChef Česko 2019. Talent, který v sobě vítězka minulé řady kulinářské soutěže Kristína Nemčková (17) má, je opravdu nevídaný. Kromě vaření vydala spolu se svou babičkou netradiční kuchařku, poznala spoustu cizích kuchyní, získala cenu Special Social Award a prožila toho ještě mnohem víc.

Studentka obchodní akademie má před sebou ještě spoustu snů, které si chce splnit. V rozhovoru, který eXtra poskytla těsně po jejím loňském vítězství, přiznala, že by si ráda jednou otevřela svou restauraci. I když je Kristína ještě velmi mladá, zkušeností nabrala během loňského roku mnoho a spousta kuchařů by jí mohlo závidět.

Poznává nové chutě

Kristínu nenajdete jen u plotny. Kromě vaření a zkoušení nových receptů se musí mladá studentka také pravidelně dostatečně inspirovat – a kde jinde než na cestách. Mladá kuchařka se pochlubila, že začátkem roku procestovala kus Blízkého východu, konkrétně Izrael.

Ten si Kristína na svém Instagramu více než pochvalovala. „Za mě má jedno z nejlepších street food, co jsem kdy jedla. Hummus, falafel, shawarma nebo kunefe, což je tradiční dezert z tenkých nudlí v sladkém sirupu s roztečeným sýrem a drcenými pistáciemi. Ale taky jsem tam navštívila neuvěřitelné restaurace,“ popsala kulinářské zážitky z Izraele.

Cestování

Cestování Kristínu baví a v loňském roce ho stihla dost a dost. Podnikla cestu do Nizozemska za slávkami či navštívila Skandinávii a tři tamní michelinské restaurace… Kromě kulinářských zážitků si Kristína přeje vycestovat za účelem studia. Po maturitě, která ji letos čeká, by ráda odjela na roční studium gastronomické školy Cordon Blue.

Kristíně držíme palce v jejím dalším snažení a sbírání cenných zkušeností.

Zbrusu nová řada letošní řady MasterChef Česko 2020 startuje na obrazovkách televize Nova už 5. února.

Související články

Další články