Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Vítězka MasterChefa Besky: Promluvila o spolupráci s nekompromisním Pohlreichem

+ Dalších 9 fotografií

Vítězstvím v soutěži MasterChef se dříve amatérské kuchařce Veronice Danišové (27), která si říká Besky, otevřely dveře do světa gastronomie, a protože je opravdu nadějným talentem, povedlo se jí navázat spolupráci se špičkami české kulinářské elity. Sympatická Slovenka, pro kterou je již řadu let Praha druhým domovem, se v rozhovoru pro eXtra.cz rozpovídala, jaký vlastně je slavný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich (65), který si ji vzal pod svá křídla, a jestli opravdu pouští stejnou hrůzu jako v pořadu Ano, šéfe!, jímž se u nás proslavil. 

Chvála a nadšení

O spolupráci se slavným šéfkuchařem Zdeňkem Pohlreichem mluví Besky s neskrývaným nadšením. "Zdeněk je člověk, kterého mi seslalo samo nebe," prohlásila šťastně Veronika Danišová. "Je to člověk, který je extrémní vizionář, neskutečný byznysmen a každý boží den, ať už jsme v telefonickém kontaktu, nebo se setkáme na nějakém jednání, tak mě učí," dodala Besky s tím, že je Pohlreichovi opravdu vděčná.

Na Zdeňku Pohlreichovi se vítězce MasterChef Česko líbí jeho legendární smysl pro humor. "Ten člověk je opravdu tak vtipný a tak úžasný, jako ho známe z televize. Je to super chlap," pěla na majitele pražské restaurace Café Imperial dál chválu Veronika. Ačkoliv by si kdekdo mohl myslet, že je Zdeněk Pohlreich poněkud hrubšího zrna, Besky je jiného názoru. "On není drsný," řekla v rozhovoru pro eXtra.cz se smíchem krásná Slovenka.

"Jen říká pravdu a někdy to člověk vyhodnotí jako drsné, ale já jsem také velmi přímočarý člověk a mám moc ráda objektivní kritiku a myslím si, že on je právě ten člověk, který si může dovolit kritizovat," uvedla na účet známého šéfkuchaře. "Já to nevnímám, že je drsňák, on je správný," dodala s úsměvem.

Sáhne po kuchařce

Veroniku alias Besky jsme potkali na křtu hned několika kuchařek vydaných serverem Toprecepty.cz. Mladá kuchařka pokřtila společně s cukrářem a pekařem Josefem Maršálkem a herečkou Terezou Bebarovou knihy Naše kuchařka, Naše moučníky a Naše kuchařka 2 a prozradila, že už se podle nich pustila do vaření.

"Recepty z knížek už aktivně zkouším. Jak jsem říkala, že během mojí cesty soutěži jsem se mnohokrát inspirovala různými recepty, takže to, že je to nyní v tištěné formě, je o to lepší, že to budu moct držet pevně v rukou," řekla novopečená kmotra Besky, pro kterou ale není spolupráce s Toprecepty žádnou novinkou, ale prý to s nimi táhne už nějaký ten pátek.

I když Veronika alias Besky patří mezi jedny z nejnadějnějších kuchařských talentů u nás, tak i ona musí někdy nahlédnout do moudré knihy receptů. "Když vařím, tak jedu většinu receptů z hlavy, protože každý recept je unikátní, protože je to ten oheň a láska a člověk tam dá špetku toho a špetku něčeho jiného a vždycky vznikne něco unikátního, ale když peču, tak se vždycky vracím ke kuchařkám," prozradila Besky, která je mimo jiné i lektorkou kurzů vaření. "Pečení je chemie a tam postupuji vždy striktně podle daných gramů. Občas si dovolím trošku improvizovat, ale většinou peču podle kuchařek," dodala.

Toprecepty připravily pokračování úspěšné kuchařky

Web Toprecepty.cz vydal novou kuchařku.


1. Objednejte si knihu Naše kuchařka 2 na v eshopu webu Toprecepty.cz
2. Zadejte do objednávky kód EXTRA15
3. Získejte slevu 15 procent

Související články

Další články

Nejnovější kauzy