Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Vítězka MasterChef Kristína Nemčková o letošním ročníku: V soutěži mám jasného favorita

Kristína je krásná kuchařka.
Zdroj: Archiv Kristíny Nemčkové
+ Dalších 15 fotografií
rozhovor
Vítězka loňské řady kuchařské show MasterChef Kristína Nemčková (18) všechny překvapila svými schopnostmi, které jako nejmladší účastnice v soutěži předvedla. Kristíně se vítězstvím splnil jeden ze snů, které si už v tak nízkém věku stanovila. Během roku se sympatická brunetka ve vaření ještě více zdokonalila a aktuálně se chystá na studium na vyhlášené kulinářské škole v Londýně. Kristína pro eXtra prozradila, jak vnímá letošní ročník soutěže MasterChef a komu drží palce.

Kristíno, sledujete letošní ročník MasterChef Jaké pocity to ve vás vyvolává?

Ano, ještě jsem nevynechala ani jeden díl, sledujeme soutěž vždy celá rodina. Vnímám soutěž ale jinak než většina diváků. Byla jsem toho minulý rok přímou součástí, v podobných situacích, ve stejném studiu, vím, čím soutěžící procházejí a jak náročné je navařit s kamerou, profesionálními kuchaři a stopkami za zády. To doma nezažijete. Někdy se přistihnu, jak přemýšlím, co bych uvařila v dané výzvě já, někdy mám tendenci jim přes obrazovku pomoci.

Máte v soutěži své favority?

Známe se osobně a bylo by divné, kdybych nezmínila, že fandím Pavlovi Berkymu. Vaří s fantazií a vždy dá jídlu něco originálního. Baví mě jeho kombinace, které jsou kreativní.

Jak vnímáte letošní ročník? Přijde vám v něčem rozdílný než ten loňský, který jste vyhrála?

Tento ročník je jiný, vnímám rozdíl ve věkovém průměru soutěžících a proti minulému roku je tato série delší, má více dílů, tím i více výzev a objeví se tam více profesionálních hostů, nový je taky znak imunity. Rozdíl v náročnosti nevnímám, není soutěž ani těžší, ani lehčí. Když vás vaření baví, je to zábava se špetkou adrenalinu a stresu a intenzivní škola vaření. Takže tento ročník má té školy více, než jsme jí měli my.

Bez čeho se potenciální výherce soutěže neobejde, co musí podle vás splňovat?

To je lehké - musí se převařit do finále. Teď vážně - nevím, mým cílem nebylo vyhrát, ale být v soutěži co nejdéle, užít si to a získat co nejvíce zkušeností a to se mi splnilo, tedy nejenom mně.

Kdybych mohla cokoli poradit všem finalistům, ať si po soutěži zachovají sami sebe. "Sláva" je pomíjivá, jak přijde, tak odejde a netřeba si ji hýčkat. Život jde dál.

Jak to vypadá s vaším studiem v zahraničí, není ohroženo koronavirem?

Přiznám se, že během karantény jsem měla obavy. Na školu Le Cordon Bleu v Londýně jsem již přijata a zatím vše vypadá, že v září nastoupím. Teď se soustředím na maturitu, která mě čeká hned příští týden a pak budu řešit vše kolem studia v Londýně, včetně ubytování. Doufám, že díky koronaviru bude ubytování o něco levnější.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy