Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Vítěz Robinsonova ostrova Marek Orlík všechny vypekl: Lhal jsem a spolkl své ego! A oni mě podcenili!

Zdroj: TV NOVA
+ Další 4 fotografie
Třiadvacetiletý Marek Orlík se uměl dokonale přetvařovat. Věděl, kdy mluvit pravdu a kdy zalhat. A také si před cestou na Robinsonův ostrov hodně nastudoval o tom, jak přežít v divočině. Prostě všechny přechytračil. Nyní prozradil, proč se na konci celé show smál právě on.

Diváci ho moc nemuseli. Připadal jim slizký jako had. Nelíbilo se jim, že hodně taktizuje a je křivý v komunikaci. Jenže Marek Orlík moc dobře věděl, že není na skautském táboře Chtěl vyhrát. A všechno tomu podřídil. A nakonec si odnesl 2,5 milionu korun.

Po návratu domů prozradil, proč se na konci celé show smál právě on Z velkého rozhovoru pro Český rozhlas vybíráme to nejzajímavější. Marek se na pobyt v divočině připravoval dokonale a systematicky. "Hned, když byla první možnost, že bych se na ostrov mohl dostat, tak jsem ze silového tréninku přešel na kardio. Začal jsem běhat, plavat a začal jsem studovat faunu a floru Filipín," přiznává Marek a dodává, že rozhodně nic nepodcenil.

Možná ho ostatní tak trochu podcenili Připadalo jim, že mají před sebou benjamínka, který je neškodný. Jenže pod jemným obličejem se skrýval drsný manipulátor. "Co se týče života v kempu a povídání si s lidmi, tak jsem byl benjamínek. Potom, když šlo do tuhého a vyhazovalo se, tak to byl ten manipulátor," usmívá se dnes celkový vítěz. "Ze začátku je dobré být nenápadný, být v pozadí. Nedostávat se do žádných konfliktů a vybrat si většinu, většinovou alianci a myslet dopředu, s jakou aliancí se dostanete nejdál. Dopředu přemýšlet, s kým byste chtěli dojít do sloučení a s kým byste chtěli do finálové pětky a trojky. Pořád upravovat ten plán, nikdy nemyslet jen jeden krok dopředu," popsal na stránkách Českého rozhlasu Marek.

Nakonec si Marek ostatní soutěžící vychutnal A moc dobře ví, že je podrazil. Bylo to jako poker. Smát se mohl jen jeden. "Přišli tam lidé, kteří vůbec netušili, do jaké hry jdou, a hráli tam, co na srdci, to na jazyku. Netušili, že se tam mezi sebou lidé vyřazují, a že na konci nerozhodují diváci. Možná se snažili hrát na kameru něco jiného, než jak by se chovali v reálu. Měl jsem nakoukané ty americké série, takže jsem věděl, že člověk musí skrýt nebo upravit své pravé já, protože kdybych měl vždy něco říct, když mi něco vadí, tak už bych tam třeba dávno nebyl. Do hádek se člověk dostávat nemůže. Někdy člověk musí spolknout ego a udělat něco, co by v reálném životě neudělal, týká se to i lhaní nebo manipulování. Bral jsem to čistě jako sociální poker," uzavírá Marek. Můžeme si o něm myslet, že je to pěkný hajzlík. Lhář a sociální manipulátor. Ale 2,5 milionu už mu nikdo nevezme.

Související články

Další články