Martin Složil byl od začátku hodně nenápadný týpek. Nesnažil se tvořit aliance a zároveň nechtěl být ani příliš na očích. Favoritem na výhru rozhodně nebyl a málokdo by si tipl, že to vyhraje právě on.

Navíc už ho jednou jeho kmen vyhodil a Martin se musel stěhovat na ostrov vyloučení, kde však dokázal, že na Robinsonův ostrov patří. Je velmi pravděpodobné, že kdyby děvčata Martina Fialková a Tereza Dušková nezkazily svoji závěrečnou řeč, tak by se vítězem vůbec nestal.

Nakonec při Robinsonovi stálo opravdu velké štěstí a z naprostého outsidera se vyklubal vítěz, který získal titul druhého českého Robinsona a 2,5 milionu korun. Nepoštěstilo se mu jenom finančně.

Martin po vítězství našel i lásku svého života. Poměrně čerstvě tvoří pár s herečkou Jenovéfou Bokovou. Jejich vztah je teprve v začátcích, tak uvidíme, jak dlouho jim to vydrží. Jedno je ale jisté. Jenovéfa moc dobře ví, jak na chlapy a Martina si pěkně vodí.

Jenovéfa se na svém profilu pochlubila fotkou z džungle, do které svého milého zatáhla. Možná se mu začalo stýskat po té pořádné divočině.