Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Vítěz Peče celá země se zastal kritizovaného Josefa Maršálka. Není nestranný, tvrdí a prozradil, co udělal s výhrou

Vojtěch Vrtiška: Cenu za výhru Peče celá země schoval pod postel. Co říká na kritiku Josefa Maršálka
Zdroj: koláž eXtra.cz /se souhlasem ČT
+ Další 4 fotografie
kuchařská show

Show Peče celá země zná od sobotního večera vítěze třetí řady. Stal se jím jedenadvacetiletý Vojtěch Vrtiška. "Nechápal jsem, že se to stalo. Pak jsem cítil, že křišťálová trofej, kterou jsem dostal, je opravdu těžká, a vrhli se na mě moji spolusoutěžící. S nimi přišla i obrovská radost a dojetí,“ popsal Vojtěch v rozhovoru pro Blesk, jak prožíval první chvíle po oznámení výsledků. Svěřil se také s tím, zda musel podepsat smlouvu o mlčenlivosti a kdo všechno o jeho výhře od léta věděl.

Sympatický student medicíny Vojtěch Vrtiška je novým výhercem soutěže Peče celá země. Teprve jedenadvacetiletý mladík si v sobotu večer z pořadu vysílaného Českou televizí odnesl křišťálovou trofej a výhru sto tisíc korun. Vedla k tomu dlouhá cesta, v samotném finále se při výběru surovin nebál zariskovat. Při vyhlášení výsledků neudržel slzy.

"Nechápal jsem, že se to stalo. Pak jsem cítil, že křišťálová trofej, kterou jsem dostal, je opravdu těžká, a vrhli se na mě moji spolusoutěžící. S nimi přišla i obrovská radost a dojetí,“ uvedl vítěz pro Blesk.

Zájem fanoušků jsem vůbec nečekal

Zájem fanoušků prý doteď nechápe. „Samotného mě ten objem fanoušků překvapil. Vůbec jsem nečekal, že se tolik lidí ozve na to, co peču. Mám z toho upřímnou radost,“ říká s údivem.

Natáčení pořadu proběhlo v létě, Vojtěch tak měl dost času si svou výhru užít. Život se mu však zatím příliš nezměnil. „Po výhře jsem schoval cenu pod postel a šel dál, jako dřív. Ve dne se učil, v noci pekl. Vlastně tak funguji doteď, jen je víc očí, pro které můžu tvořit, a za to jsem moc vděčný,“ řekl Vojtěch s tím, že by rád nechal volný průběh jak medicíně, tak cukrařině. Výhra pak z velké části padla na další pomůcky k pečení.

Vzhledem k tomu, že nemá provozovnu, však zatím Vojta peče jen pro sociální sítě a rodinný okruh. Po vypnutí kamer musel dohánět zkoušky ve škole, které předtím zanedbával.

Vojta promluvil také o tom, kdo všechno od léta, kdy se show natáčela, o jeho výhře věděl. „Rodina to věděla, protože se natáčení přímo účastnila v desátém díle. Ostatní ne. Mlčenlivost je mlčenlivost,“ řekl rázně a zároveň tím potvrdil, že za porušení smlouvy o mlčenlivosti by následovala pokuta.

Maršálka obhajuje: Diváci vidí jen sestřih

Nový vítěz se také vyjádřil k názorům na porotce Josefa Maršálka, který podle některých není při hodnocení nestranný. „Jak jsem již psal na svých sociálních sítích – nelze soudit jen na základě vizuálu. Diváci viděli hodinový sestřih dvou dnů, ani jeden výrobek neochutnali. Měli by důvěřovat porotcům. Oni nejsou nepřátelé ani soutěžících, ani diváků. Jsou tam proto, aby zprostředkovali to nejdůležitější v cukrařině – chuť,“ dodal vítěz.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Peče celá země 2024

Třetí řada soutěžního pořadu Peče celá země měla premiéru 6. ledna 2024 na ČT1. Pořad vznikl na základě formátu britské BBC. Vítězem se stal student z Prahy Vojtěch Vrtiška (21 let).

Moderátoři, porotci, soutěžící

Během deseti sobotních večerů se utkalo dvanáct soutěžících. Jejich výkony hodnotila dvojice pekař a cukrář Josef Maršálek a pekařka Michaela Landová a nechybělo moderátorské duo Tereza Bebarová a Václav Kopta.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy