Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Vítejte v nejhorším místě na světě: Jak se žije v zeleném městě, kde denně zavraždí čtyři lidi?

Márnice jsou tak přeplněné, že mrtvoly musejí kolikrát čekat i několik
dní, než se jich někdo ujme.
+ Dalších 8 fotografií

Honduras je místo, kam byste určitě na dovolenou jet chtěli. Z jedné strany jej omývá Pacifik, z druhé Atlantik, středoamerická země má nádherné pláže, nově vystavěné hotely, nekonečné plantáže kávovníku a nádherně zelené koky. Najdete tu zasněžené hory, karibskou kulturu mísící se s tou indiánskou, teplo, barvy, slunce, rozpálený písek a divoká ústí horských řek, kde si budete připadat jako v ráji.

Přesto sem nikdo nejezdí. A ani by neměl, pokud je mu vlastní život milý. Honduras patří mezi nejnebezpečnější státy na světě, na paty mu šlape už jen Mexiko se svými drogovými kartely. A přesto má Honduras o maličko navrch. Může za to poděkovat svému druhému největšímu městu, kterým je San Pedro Sula. Zvukomalebné průmyslové středisko s moderním letištěm, školami, nemocnicemi, železnicemi a vyhlášenými plantážemi kávy a banánovníku, je místo s největší kriminalitou, které na mapě najdete.

Denně tu policie dostává hlášení o čtyřech vraždách. Civilisté jsou stříleni do hlavy či do zad, zabíjí je muži na jedoucích motorkách nebo z aut. Buď se připletou do vyřizování účtů mezi gangy, nebo jsou oběťmi zbloudilých kulek či jen byli na špatném místě ve špatnou dobu. Druhým oblíbeným nástrojem, hned po brokovnici a pistolích, je tu mačeta. Posekáni a rozsekáni jsou dlužníci, překupníci drog, ženy, děti, příbuzní někoho z gangu, prostě kdokoliv.

Policie je na takovou spoustu zločinu krátká, ale hlavně zkorumpovaná. Veškerá kriminalita pochází z obchodu se zbraněmi a drogami a v něm se točí mnoho peněz. A protože více jak 70 % obyvatel žije v mizerné chudobě, mnoho z nich v nechvalně proslulých slumech, je zde půda pro korupci a podplácení přímo ideální. Lidský život nemá žádnou cenu a je to vidět i během přestřelek. Do chudinských čtvrtí vjedou motorkáři se zbraněmi a rozstřílí vše kolem sebe. Na zápraží pak prostě leží další mrtví. Další z mnoha.

Vražd je v tomto městě tolik, že policie hromadně sbírá mrtvoly do kufru auta a pak je převáží na místo k dalšímu zločinu. Márnice jsou natolik přeplněné, že se o těla nemá kdo postarat kolikrát i několik dní. Drogové gangy zvané „maras“ tu vládnou pevnou rukou a denně zásobují špitály a nechávají vydělat pohřebním službám.

San Pedro Sula patří mezi nejkrásnější města Střední Ameriky, ale na docenění jeho krásy budete mít nejspíš hodně málo času. Zde platí, že každý váš den může být poslední a měli byste si užívat každou minutu. Kolikrát se totiž v tomto zeleném místě nasáklém krví nedožijete ani šestnácti let.

Mohlo by vás zajímat

Další články