Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Kokain v Česku

Nejnovější kauzy

Vítejte v nejdrsnějším vězení na světě: Zločince tu drží jak dobytek v kleci

A naši vězni si stěžují na malé prostory a přeplněné kriminály.
+ Další 4 fotografie

Když si David Rath stěžoval na podmínky vazby a domáhal se větších práv, měli mu ukázat tyto obrázky. Protože jakmile by to uviděl, došlo by mu, v jakém luxusu se nachází. Vazební věznice, kde kriminálníci čekají na soud v El Salvadoru, slouží jen pro maximální zadržení na 72 hodin. Ale i tři dny v takovém pekle jsou dlouhé jako rok.

Úřady se s gangstery nemazlí. Prostě je nastrkají do klecí jako dobytek a tam si musejí počkat buď na propuštění na kauci, nebo na deportaci do řádné věznice. Kde to ale o moc lepší jistě není.

Klece jsou široké 12 metrů a na jednom místě se nachází až 30 lidí, mnoho z nich trpí průjmy z nekvalitní stravy a jinými obtížemi. Vzhledem k zaostalému soudnictví se již několikrát stalo, že kriminálníci byli v této dobytčí ohradě drženi klidně i více než rok.

Organizace pro ochranu lidských práv se snaží s těmito snímky tlačit na vládu, aby situaci nějak řešila, ale El Salvador patří mezi místa s největší kriminalitou na světě a denně do vazby nastoupí víc zločinců, než je možno umístit do klasického nápravného zařízení.

Mohlo by vás zajímat

Další články