Vydali se tam za lepším životem a byly jich statisíce. Amerika, země zaslíbená, ale pochopitelně nemohla pojmout tolik nově příchozích, respektive připlavených, a vznik chudinských čtvrtí pro imigranty tak byl jen otázkou času.

Fotil je jistý policejní fotograf Riis, sám sem připlul z Dánska. Pracoval na vraždách a loupežích, zachycoval do atmosférických snímků beznaděj, špínu, rezignaci a utrpení. Dokonce i ten smrad je z fotek cítit.

Nešťastné zbídačené rodiny a jejich děti, co hledaly lepší život za oceánem, protože Evropa jim byla malá. Ale nebyli to jen imigranti, své si vytrpěli také původní obyvatelé této země. Ti se stali vyvrheli na vlastní půdě, kterou jim bílý muž násilím sebral a jako odměnu jim daroval zavšivené deky, rozbořené chatrče, naprostou chudobu, zatažené nemoci a odsunul je na úplný okraj společnosti.

Snímky ležely až do roku 1940, kdy je na světlo vynesl Riisův nejmladší syn a věnoval je Muzeu města New York. Imigrační politika se ale od té doby mnoho nezměnila, takže vítejte v Americe, zemi, kde si každý může splnit svůj sen, v zemi zaslíbené…